Chlapec se vzácným onemocněním byl pro svůj jedinečný nos terčem posměšků. O 8 let později, nespočtu unikátních operací matka ukazuje proměnu

Malý Ollie se narodil se vzácným onemocněním, které způsobilo, že mu mozek prorostl trhlinou v lebce až do nosu, takže jeho nos připomíná kreslenou postavičku z Disney Pinocchia, proto se mu začalo přezdívat „Pinocchio kluk“. Takový stav je extrémně vzácný, pouze 1 z 10 000 dětí se narodí s touto vadou každý rok. Kvůli svému jedinečnému vzhledu si však vysloužil spoustu posměšků okolí. Nyní se však věci změnily.

První abnormality ukázal už ultrazvuk

Maminka si poprvé všimla, že je u Ollieho něco jinak během 20. týdne těhotenství, když jí lékaři sdělili, že mu na obličeji nečekaně rostou měkké tkáně. Když ho v únoru 2014 porodila ve fakultní nemocnici, byla v šoku. Jak rostl, rostl i jeho nos, kvůli kterému bylo nutné podstoupit několik bolestivých operací, aby mohl lépe dýchat.

Kruté komentáře okolí

Rodina byla bombardována krutými komentáři od cizích lidí, kteří se nestyděli říkat, jak je Ollie ošklivý, že se neměl vůbec narodit atd. „Pro nás je však Ollie dokonalý. Je to můj malý skutečný Pinocchio a nemůžu na něj být pyšnější,“ říká maminka.

Maminka sdílí Ollieho pokroky

Maminka chlapce pilně sdílí fotografie s novinkami o jejich rodinném životě na sociálních sítích. Nyní je to ale přes 8 let, co se Ollie narodil a má za sebou několik unikátních operací. Chodí do školy a maminka pokračuje v aktualizaci informací na sociálních sítích. Jejímu chlapci se daří dobře. Teď nastoupil do školy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: nyheder24.dk