Porod neprobíhal příliš podle plánu. Lékař se zeptal 12leté dcery, jestli chce pomoct porodit bratříčka a ona nadšeně souhlasila

Když se žena chystala k porodu, jednou věcí si byla jistá – na porodním sále s ní bude její 12letá dcera. Chtěla, aby byla u toho, až její bratříček přijde na svět. Vlastně byla přítomna celá rodina, porodníkem totiž byl její manžel. Víc si snad ani nemohla přát. U velkého okamžiku byli všichni důležití lidé v jejím životě. Pak se otec zeptal své dcery na něco, co rozhodně nečekala.

Pro dívku to byl vzrušující zážitek

Když 12letá dcera poprvé vešla na porodní sál, bylo pro ni těžké vstřebat vše, co vidí. Byl to neskutečný zážitek, který se zřejmě nebude už nikdy opakovat. Místnost byla plná lékařů a porodních asistentek. Dívka se začala bát, že zmešká okamžik, kdy její bratříček přivítá tento svět. Najednou jí lékař, její otec, podal rukavice a zeptal se, jestli chce porodit svého malého sourozence. Dcera i její maminka byly překvapeny, něco takového rozhodně nečekaly. Ona však sebrala všechnu odvahu a přistoupila k matce blíže.

„Opravdu jsem porodila svého bratříčka, táta mě nechal vytáhnout dítě ven. Nejdřív jsem si myslela, že si dělá srandu, ale myslel to vážně. Byla jsem tak nervózní,“ řekla se slzami v očích. Nebyl to snadný porod – anestezie nefungovala správně a matka měla ukrutné bolesti. Pohled do tváře její dcery jí ale celou situaci hodně usnadnil.

Všichni dívku chválí za její odvahu

Dívka je tak vděčná, že mohla mamince pomoci porodit. Uživatelé internetu z celého světa ji chválí za její odvahu. Fotografie ale samozřejmě také vyvolaly určitou kontroverzi. Někteří věří, že 12letá dívka byla příliš mladá na to, aby se porodu zúčastnila, a tvrdí, že ji to mohlo poznamenat na celý život. Ale v televizním rozhovoru se Jana nemohla zdát šťastnější: „Byl to nejlepší okamžik mého života,“ řekla.

Úvodní obrázek: Gilberto Santa Rosa/CreativeCommons/Attribution 2.0, Zdroj: abcnews.go.com