Fenku Emmu na Vánoce odložili uprostřed rekordních mrazů. Díky úspěšné spolupráci několika útulků a veterinářů přežila a hledá nový domov

Krutost některých lidí bohužel nezná mezí. V životě mohou nastat různé situace, kdy najednou zjistíte, že si svého milovaného pejska nemůžete ponechat. Rozdíl je však ve způsobu, jakým se s ním rozloučíte. Tato fenka zůstala v rukou osudu uprostřed sněhové vánice. Musela čelit rekordním mrazům několik týdnů.

Fenka neměla žádné útočiště

Fenka jménem Emma, stará asi 8 nebo 9 let, byla odložena majiteli, kteří se o Vánocích rozhodli, že už ji nechtějí. Vyložili ji tedy ze svého auta a nechali jejímu osudu, zatímco venku sílila vánice a teploty padly rekordně nízko. Nepříznivému počasí musela Emma čelit několik týdnů. Zvíře, které zůstalo bez útočiště, nemohlo dělat nic jiného, ​​než se schoulit, aby se chránilo před teplotami hluboko pod nulou.

Pomoc naštěstí přišla včas

Fenka neměla příliš dobré vyhlídky, hrozilo, že zimu nepřežije. Dokud ji však nenašli záchranáři zasypanou sněhem. Díky úsilí a spolupráci několika útulků a veterinářů byla Emma zachráněna, otestována a ošetřena. Působila, jako by strávila většinu času zavřená v kleci. Byla velmi hubená, měla blechy a proleženiny na nohou. Nikdo netušil, jestli bude schopná přežít. Léčba, kterou do té doby podstoupila, se ukázala jako nedostatečná. Potřebovala pohotovostní kliniku. Musela být tedy převezena.

Stačilo jen velmi málo času stráveného na klinice a nejen že se zlepšil její zdravotní stav, ale také se projevila její povaha. Přestože s ní nebylo zacházeno přívětivě, byla přítulná a laskavá. Jakmile se uzdravila, byla převezena do zvířecího útulku, kde bylo jasné, že už je připravena na výchovu od zkušené rodiny. Už 25. prosince strávila v teplém domově, obklopena náklonností své nové rodiny, i když jen dočasné, a dvou dalších psích kamarádů. Za pár týdnů bude definitivně adoptována a zahájí novou etapu svého života plného lásky a pohody.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lastampa.it