Chlapeček poprosil pokladní, aby se chovala jako jeho matka. Tím si v kritické situaci zachránil život

Pohotové myšlení tohoto malého chlapce mu zřejmě zachránilo život. Na nahrávce z bezpečnostní kamery v obchodě můžete vidět vyplašené dítě, jak přistoupí k pokladní a požádá ji, aby se chovala jako jeho matka. Všimlo si totiž, že jej nápadně na každém kroku pronásleduje cizí žena.

Pokus o únos?

Chlapec šel v pátek ze školy domů, když k němu přistoupila cizí žena. Na první pohled cítil, že něco není v pořádku. Měla na něj dotěrné otázky, například kde je jeho rodina, otec, maminka atd. Působila skutečně podezřele. „Jdu do obchodu, chystáš se tam také? Co chceš v obchodě, kde jsou tvoji rodiče?“

Dokonce tvrdila, že zná jeho otce. Nevadí tedy, když s ní chlapec do obchodu vyrazí, prý mu tam koupí vše, co bude chtít. Mladík však nebyl hloupý. Bylo zřejmé, že je na ženě něco podezřelého. Nenechal se oklamat. Pak si vzpomněl na svého otce, který mu řekl, jak se v takové situaci zachovat. Vešel do nejbližšího místního obchodu, přistoupil k pokladně a zašeptal prodavačce do ucha: „Chovejte se, jako kdybyste byla moje máma. Tahle žena mě sleduje.“

Pohotovost chlapce jej zachránila před únosem

Žena se mezitím pokusila vstoupit do obchodu, postavila se ke dveřím a čekala, až chlapec vyjde ven. Mladá pokladní si uvědomila, co se děje. Šla ke dveřím a postavila se mezi dítě a ženu stojící u dveří. Pak je zamkla. Policistům se podařilo ženu vypátrat a odkázat na psychiatrii. Bezpečnostní kamery obchodu zaznamenaly záběry situace.

„Když jsme se dívali na záznam, plakal jsem pokaždé, když jsem ho viděl,“ řekl otec, který zároveň uvedl, že je na svého syna nesmírně hrdý.

Úvodní obrázek: Vadim Andreev SP/Creative Commons/Attribution 3.0, Zdroj: 6abc.com