‘‘Kdy přijde ta paní, která rozdává jídlo do batohu?‚‚ Zeptal se chlapec učitelky, a tím započala pomoc chudým žákům

Brooke miluje svou práci učitelky na základní škole. S dětmi pracuje každý den a praxe ji naučila být připravenou téměř na vše. Ovšem práce s dětmi je nevyzpytatelná, ledacos vás může překvapit i po tolika letech zkušeností. To se stalo i Brooke, když jí jeden z jejích žáků položil otázku, která jí zlomila srdce.

Položil smutnou otázku

Malý chlapec se zeptal Brooke, kdy přijde ta paní, která rozdává jídlo do batohu. Odkazoval na školní výchovnou poradkyni, která měla navštěvovat děti každý den a rozdávat konzervy v rámci programu pro děti žijící pod hranicí chudoby. Díky této jednoduché otázce si učitelka uvědomila, jaký dopad má tento malý dárek na tohoto chlapce.

„Dnes jsem plakala v práci ne proto, že bych svou práci nenáviděla, ale pro dítě, které mluvilo o jídle a jeho nedostatku,“ napsala učitelka ve svém příspěvku na Facebooku. Ten okamžitě obletěl svět. Sdíleli jej tisíce lidí.

Musela s tím něco udělat

Brooke věděla, že s tím musí něco udělat, a tak poslala zprávu do skupiny učitelů s dotazem, zda by někdo mohl přispět penězi na koupi většího množství jídla, které by si žák odnesl domů. Nikdo neváhal pomoci. Z vybraných peněz tak mohla nakoupit plný košík jídla.

S virálním příspěvkem na sociálních sítí a mnoha aktualizacemi v průběhu roku se Brooke podařilo získat podporu pro tohoto chlapce a jemu podobné a zajistila, že bez ohledu na původ dítěte nebudou hladovět on, ani jeho rodina.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: newly.se