Fitness trenér radí, jak nepodvádět během diety. Takto získáte do léta tělo vašich snů

Leden často bývá měsícem předsevzetí, kterým nejčastěji vládnou dvě – přestat kouřit a zhubnout. Když se společně podíváme na to druhé, v prvním měsíci v roce nám rozhodně nechybí motivace. Jsme na sebe přísní, co se stravy i pohybu týká, ale nástrah je všude taková spousta. Často se pak stává, že po pár týdnech začneme podvádět. S tím přijdou i výčitky svědomí a výsledky, kterých jsme chtěli docílit do léta, nikde. Naučte se několik tipů, které vám pomohou pokračovat v dietě bez výčitek.

Naplánujte si odměny

Když si jednou za čas budete moci vychutnat své oblíbené pochoutky, pomůže vám to, abyste se necítili ochuzeni. Každý týden si vyberte den, kdy si můžete dopřát něco dekadentního, jako je kousek čokoládového dortu například. Udělat si čas na vychutnání nějaké dobroty je vždy uspokojivější, než ji hltat s pocity viny nebo studu.

Dopřejte dietu i své spíži a lednici

Pokud je většina potravin ve vašem domě zdravá, pak jste v polovině cesty k úspěchu. Pokud musíte mít doma lákavé potraviny pro zvláštní příležitosti, uložte je mimo dohled nebo je kupte na poslední chvíli.

Představte si sami sebe

Nejlepší motivací je vizualizovat si sami sebe v moment, kdy dojdete do cíle. Popřípadě se pokuste najít ne příliš lichotivé fotky sebe sama a strategicky je umístěte na místa, která jsou hlavním pokušením – do lednice, dózy na sušenky nebo do zásuvky vašeho stolu. Tímto způsobem vám budou připomenuty pozitivní změny, které se snažíte ve svém životě provést, kdykoli budete v pokušení neovládnout se.

Obklopte se svědky

Řekněte všem, že měníte své stravovací návyky. Dejte jim svolení, aby vám připomněli vaši oddanost lepšímu zdraví i tělu, pokud vás přistihnou při mlsání. Ujistěte se, že jste si vybrali přátele, kteří vás budou podporovat a povzbuzovat.

Kontrolujte se

Zapište si každou věc, která vám každý den projde do žaludku. Pokud často jíte, když jste naštvaní nebo ve stresu, zkuste si to také zaznamenat. Pokud jste po hádce s partnerem snědli sladkou tyčinku, pravděpodobně budete muset najít alternativní způsoby, jak se se svými náladami vyrovnat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Weightwatchers.com