Supermarket nabízí „pomalejší pokladny“, kde si zákazníci mohou popovídat. Určeny jsou především pro starší lidi

Tento supermarket nabízí takzvané pomalejší pokladny, u nichž se můžete zdržet a popovídat si s obsluhou. Určeny jsou především pro starší lidi, kteří bojují s osamělostí, ale využít je mohou samozřejmě všichni, kdo se cítí být sami a nemají nikoho, s kým by trávili čas a popovídali si.

Pomalé pokladny s možností konverzace

Na mnoho těchto pokladnách jsou zaměstnáni dobrovolníci, kteří hledají způsob, jak se odvděčit lidem ve své komunitě a zároveň ulehčit vlastní osamělosti. Osamělost je něco, co někdy pociťoval každý jednotlivý člověk na světě, touha spojit se s ostatními lidmi je něco, co všichni sdílíme. Především během pandemie Covid-19 výrazně vzrostla míra osamělosti, zejména mezi seniory.

Jak pomoci lidem s osamělostí?

Potravinový řetězec našel skvělý způsob, jak pomoci lidem bojovat s osamělostí, především seniorům. Představili myšlenku netradičních pokladen „Kletskassas“, kdy se jedná o speciálně označené kasy pro osamělé zákazníky, kteří si chtějí s někým popovídat. Díky tomuto konceptu chce supermarket přispět ke snížení osamělosti a její prevenci.

Jsou chvíle, kdy tito lidé prožívají dny bez jakékoli lidské interakce a velmi je to ovlivňuje. Osamělost může vést ke zvýšenému riziku srdečních problémů, mrtvice, demence a deprese, a dokonce i jedna jednoduchá přátelská interakce může pomoci něčemu takovému zabránit.

Konverzační koutky

Supermarkety dokonce zavádějí i konverzační koutky, kde zákazníci mohou posedět, pít čaj nebo kávu, zatímco konverzují s lidmi kolem sebe. Tato místa samozřejmě nejsou omezena pouze na seniory, každý se může někdy cítit osaměle. V posledních letech se osamělost nezvýšila pouze u seniorů.

Každý pocítil důsledky nutnosti izolovat se, aby pomohl zastavit šíření koronaviru. Zatímco děti a teenageři měli dříve možnost vídat své přátele a spolužáky ve škole každý den, se zavedením online výuky mnoho dětí uvedlo, že se cítí osamělejší. Zvýšenou interakcí mezi lidmi a rozhovory se skutečnými lidmi kolem vás můžete pomoci zmírnit novou pandemii, které čelíme nyní, pandemii osamělosti.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: spotlightstories.co