Cibule jako silné přírodní antibiotikum – zdravotní přínosy této potraviny, o kterých jste nevěděli

Cibule je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik – posiluje imunitní systém a nabízí celou řadu zdravotních výhod. Zároveň je účinným antioxidantem, jenž brání naše tělo před poškozením volnými radikály. Díky svým přínosům je používána pro léčbu nachlazení, chřipky, cukrovky, kašle, artritidy, srdečních onemocnění, vysokého cholesterolu, bronchitidy a respiračních onemocnění již po celá staletí. A to stále není vše, níže si můžete přečíst o dalším využití této potraviny než jen při vaření.

Bolest nebo infekce ucha

Nakrájejte cibuli na malé kousky a vložte do staré ponožky. Zavažte a přiložte k bolavému uchu.

Zvracení

Chcete-li okamžitě zastavit nevolnost a zvracení, nastrouhejte jednu bílou a jednu žlutou cibuli a vymačkejte šťávu skrze tenkou látku. Uvařte si silný mátový čaj a nechte vychladnout. Dejte si 2 lžičky cibulové šťávy, počkejte 5 minut a další 2 lžičky mátového čaje, opět počkejte 5 minut a pokračujte s cibulovou šťávou. Takto opakujte, dokud nevypijete všechnu šťávu a čaj.

Řezné rány

Krvácení z řezné rány můžete zastavit tím, že na zranění přiložíte tenký průhledný film z cibule.

Kolika

Nakrájejte žlutou cibuli na kousky a uvařte ve vodě. Na koliku podávejte lžičku odvaru každou hodinu.

Horečka

Cibuli nakrájejte na tenké plátky, potřete si chodidla kokosovým olejem a na jejich oblouky přiložte cibulové plátky. Zabalte do obvazu a nasaďte ponožky. Přes noc cibule vytáhne všechny toxiny z těla.

Kašel

Oloupanou cibuli rozkrojte na dvě poloviny a zasypte lžící hnědého cukru. Přikryjte a nechte hodinu odležet. Kousněte si 2x denně.

Jak využíváte cibuli pro své zdraví vy? Máte nějaké své zaručené recepty, které zde nejsou uvedeny? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com