Varovné příznaky špatného krevního oběhu. Studené ruce a nohy jsou jedním z nich

Špatný krevní oběh je příčinou mnoha onemocnění a existuje celá řada důvodů, proč vůbec vzniká. Viníky jsou například kouření, sedavý životní styl, cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Abyste bezpečně poznali, zdali váš organismus trpí špatným krevním oběhem, prozradíme vám dnes jedny z nejhlavnějších příznaků, které se vyskytují při tomto zdravotním stavu.

Studené nohy a ruce

Vzhledem k tomu, že při špatném krevním oběhu je pro krev velmi obtížné dosáhnout konečků našeho těla, dochází zde ke snížení tělesné teploty a vy tak můžete pociťovat chlad v rukou a nohou.

Brnění a svědění

Necitlivost nebo brnění v končetinách naznačuje, že tělesný tuk brání průtoku krve v tepnách.

Vyčerpání

Krev se čerpá pomaleji, proto je přenos kyslíku, vitamínů a živin do svalů pomalejší a vy se cítíte více vyčerpaní.

Křečové žíly

Kvůli slabosti žilních stěn a selhání chlopní dochází k abnormálnímu hromadění krve, což přispívá ke vzniku křečových žil.

Oteklé nohy a paže

Krev se hromadí v oblasti nohou a rukou a dochází tak k jejich otékání.

Zabarvení kůže

Nedostatečný krevní oběh způsobuje, že se do kůže nedostává požadované množství kyslíku, což vede ke vzniku modravých odstínů na pokožce.

Pomalé hojení ran

Leukocyty se díky špatnému krevnímu oběhu pohybují pomaleji a jakákoliv zranění se budou hojit obtížněji, než jste byli doposud zvyklí.

Našli jste některý z příznaků, kterým trpíte i vy? V takovém případě neváhejte navštívit svého lékaře a sdílet tyto cenné informace mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun