Video: Číšník při servírování dortu zpívá neslyšící zákaznici narozeninovou píseň ve znakové řeči

V komunikaci s postiženými jedinci je především potřeba trpělivost a pochopení. Je důležité zajistit, aby se mohli plně zapojit do společnosti. Svou podporu vyjádřil číšník, který na videu zpívá přání všeho nejlepšího k narozeninám neslyšící ženě v restauraci. Muž se pomalu blíží s dortem a na ženině tváři můžete vidět překvapený úsměv.

Oslavenkyně dostane více než dort

Číšník však neskončí pouze u dortu. Oslavenkyni „zazpívá“ narozeninovou píseň v americkém znakovém jazyce. Přidají se i ostatní přátelé a rodina. Jakmile dokončí píseň, žena s absolutní radostí ve tváři vyjádří své díky.

Za zmínku také stojí, že video zdůrazňuje důležitost učení a porozumění různým formám komunikace, jako je znakový jazyk pro lepší dorozumívání s neslyšícími nebo nedoslýchavými lidmi. Můžeme tak prolomit komunikační bariéry a podpořit inkluzivnější prostředí pro všechny jednotlivce.

Video si získalo velikou popularitu

Video získalo desítky tisíc zhlédnutí a uživatelé internetu chválí číšníka a restauraci za tento krásný okamžik. Potěšující video se stalo virálním a poukazuje na to, jak je důležité snažit se komunikovat s lidmi, kteří to v životě kvůli svému postižení nemají tak jednoduché jako jiní. Někdy i pár vět může stačit k tomu, že někomu zlepšíte den.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: upworthy.com