Čisté sprchové dveře od vodního kamene bez chemie a nervů. Snadný plán krok za krokem

Čištění skleněných sprchových dveří je jedním slovem peklo. Rozhodně to není žádná zábava a už vůbec to není tak lehké, jak se může zdát. Přejet po skleněných dveřích plných zaschlých kapek a vodního kamene hadrem, to není jen tak. Chce to šikovný plán, který vám práci usnadní, a ještě zaručí výsledek, po jakém toužíte. Postupujte krok za krokem a zaručujeme vám, že budete spokojení.

Skleněné dveře vždy ihned osušte

Aby byly vaše skleněné dveře od sprchy co nejčistší, je důležité, abyste po každém sprchování dveře okamžitě otřeli. Chápeme, že to jste asi zrovna slyšet nechtěli, protože je to velice otravné, ale věřte, že tím nejlépe zabráníte tvorbě vodního kamene.

 

Použijte správný hadřík

Nesahejte po prvním hadříku, který vám přijde pod ruku, ale použijte ten, který nepouští vlákna. Nejlépe utěrku z mikrovlákna. Ta zajistí čistý výsledek beze šmouh.

Nebojte se octa

Jednou za čas je však potřeba sprchovým dveřím dát péči a přidat lesk. To se nejlépe dělá pomocí octa, zázračného léku na vodní kámen a zbytky mýdla. Kupte si prázdnou láhev s rozprašovačem a naplňte ji vychladlou převařenou vodou, jedním dílem čisticího octa, trochou soli a čtyřmi kapkami citrónové šťávy. Směs nastříkejte na skleněné dveře od sprchy, nechte půl hodiny působit a poté opláchněte vodou. Nakonec sklo otřete dosucha hadříkem z mikrovlákna. Získáte lesk jako blesk.

Čištění si naplánujte

Ono se řekne umýt sprchové dveře, ale i zde je potřeba dodržovat pořadí, ve kterém sklo myjete. Zde je další praktický plán krok za krokem:

  • Vnitřek sprchového koutu nejdříve opláchněte teplou vodou
  • Navlhčete vnější stranu dveří vlhkým hadříkem
  • Nastříkejte vnitřek i vnějšek roztokem z octa a nechte půl hodiny působit
  • Poté vyčistěte sklo vlhkým hadříkem
  • Směřujte shora dolů a hadřík pravidelně oplachujte
  • Poté spláchněte i vnitřek sprchového koutu teplou vodou, stáhněte stěrkou a osušte čistým suchým hadříkem, stejně tak i vnější stranu

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ikwoonfijn.be