Skupina lidí se vrhla do zuřící řeky, aby pomohli hasiči v nesnázích. „Oni nám pomáhají každý den,”dodali zachránci nezištně

Tisíce lidí byly kvůli povodním evakuovány v Německu a Belgii, jež byly způsobeny přívalovými dešti. Bohužel se katastrofa nevyhnula ani obětem na životech, a tak téměř 200 lidí zemřelo, včetně dvou hasičů, kteří usilovně pracovali na záchraně lidských životů. V jedné malé německé vesničce se  obyvatelé rozhodli, že další hasič o život nepřijde.

Žlutá tečka v zaplavených ulicích

Skupina obyvatel shromážděných pod krytou verandou pozoruje ulici, ze které se do té doby stala divoká řeka. Proud rychle smetl vše, co mu stálo v cestě, a hodlal pokračovat dál ve svém ničivém počínání. Nedalo se dělat nic, jen čekat, kdy nebezpečí pomine a zbytečně se mu nevystavovat. Uprostřed zuřící záplavy si však hlouček lidí všiml malé žluté tečky, která připomínala člověka.

Všichni se pustili do záchrany

Brzy vyšlo najevo, že se jedná o hasiče, který byl chycen vlnou a neměl nic po ruce, čeho by se mohl zachytit, aby se zachránil. Několik cizinců se beze slova vrhlo do nebezpečné vody, aby muži pomohlo. Všichni pracovali jako jeden tým, čekali, až se hasič bude blížit k nim, aby jej zachytili a vytáhli na suchou zem do bezpečí.

Pro záchranu života se musí zkusit vše

Odvážný způsob, jakým se vrhli do akce, nám všem dává novou naději pro celé lidstvo. Je jedno, kdo jste, každý lidský život má cenu, a pro jeho záchranu by se mělo udělat maximum.

Úvodní obrázek: M. Volk / Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com