Čištění brambor v myčce na nádobí. Výhody a nevýhody této netradiční metody

Od příchodu internetu je svět zaplaven přílivovou vlnou tipů a triků, které nám usnadňují a zefektivňují život. Některé z nápadů jsou horší, jiné se ukázaly jako skutečně efektivní. A některé jsou trochu matoucí. Mohou fungovat, ale můžeme je nejdříve považovat za bizarní. To však neznamená, že nám nemohou usnadnit každodenní život. Jeden z takových tipů může být například čištění brambor v myčce na nádobí.

Lidé teď čistí brambory v myčce na nádobí

Lidé se nyní naučili vkládat brambory na horní zásuvku prázdné myčky na nádobí a nechat je projít cyklem oplachování místo toho, aby je myli v ruce. Cyklus oplachování je krátký, zpravidla trvá asi 10-15 minut. V myčce sice stříká voda, ale nepoužívá se saponát.

Cyklus oplachování může mít své využití, ale pokud jde o přeměnu myčky na nádobí na obří myčku brambor, musí to být jeden z nejpodivnějších kuchyňských triků, jaký lidé vymysleli. Otázkou však zní, zdali je skutečně užitečný.

Výhody a nevýhody oplachování brambor v myčce

Všechny brambory musíte ihned spotřebovat. Teplo myčky brambory totiž trochu uvaří, což znamená, že se musí zpracovat hned, takže není vhodné tímto způsobem umýt celou hromadu brambor najednou a vložit je zpět do spíže, kde budou čekat na své další použití.

Mytí brambor v myčce může být užitečné, pokud z nějakého důvodu potřebujete umýt a uvařit tunu brambor najednou, jako kdybyste dělali bramborovou kaši pro 100 lidí. Ale při vaření pro méně než 10 lidí se použití tohoto triku zdá podstatně méně efektivní než pouhé mytí brambor v ruce. Ocenit by jej mohli jedině pracovníci v restauračních zařízení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thekitchn.com