Čištění mědi. Hrnce a šperky budou opět krásně lesklé

Měď je obsahem mnoha předmětů, které se běžně vyskytují v naší domácnosti, například šperky nebo hrnce. V průběhu času však působení vzduchu zapříčiní, že se kov zakalí a vypadá špinavě. Jedná se o přirozený proces. Proto je také dobré k čištění mědi používat materiály, které najdete doma, namísto čističů s obsahem tvrdých chemikálií.

Ocet a sůl

Vytvořte směs z 1 polévkové lžíce soli a 1 šálku bílého octa a pokuste se poškrábanou měď vydrhnout. Nebo přiveďte k varu roztok ze 3 šálků vody a směsi octa a soli. Ponořte hrnec a čekejte, dokud špína nezmizí. Jakmile vychladne, opláchněte mýdlovou vodou a otřete jemným hadříkem.

Kečup

Ano, čtete správně. Nejen na hamburgery může být kečup použit. Lze jím také potřít poničenou měď, aby se obnovil přirozený lesk. Opět smyjte vodou a osušte.

Citrón a jedlá soda

Ze spousty jiných článků už víme, že citrón a jedlá soda jsou všemocnými nástroji v rámci čištění. Rozkrojte jej na dvě poloviny, nasypte sůl na seříznutou stranu a jemně vetřete na měděný předmět. Můžete si také připravit pastu z citrónové šťávy, soli a kukuřičného škrobu nebo jedlé sody.

Obrázky: Pixabay