Emoce s negativním vlivem na zdraví. Mohou mít za následek mrtvici, infarkt i rakovinu

Psychosomatika je poměrně mladou vědou, která se zabývá vlivem emocí na lidské tělo a příčinami různých tělesných onemocnění. Jak tomu ale rozumět, když všichni víme, že emoce jsou něco nehmotného? Ukázalo se, že se jedná o klam. Je-li člověk nervózní, naštvaný, podrážděný, produkuje hormony, které mají vliv na celé tělo. Přečtěte si o emocích, které mají nejvíce negativní vliv na naše zdraví.

Emoce nebezpečné pro naše zdraví

Emoce můžeme rozdělit na přirozené a nepřirozené. Přirozené jsou takové, které nám pomáhají přežít v přírodě. Patří mezi ně úzkost, strach, zlost, vztek, podráždění a žárlivost. Člověk od nich může také onemocnět, jsou-li prožívány příliš často a velmi silně. Mohou způsobit gastritidu, pálení žáhy, vředy, mrtvici, infarkt, vysoký krevní tlak nebo cukrovku.

Nepřirozené emoce však zasahují do našeho přežití a představují mnohem větší zdravotní riziko. Nejsou vybity, proto minimalizují schopnost přežití a vyvolávají těžká onemocnění. Mezi nepřirozené emoce můžeme zařadit závist, nenávist a vinu. Pocit viny může mít za následek akutní bolesti nohou, které jsou často spojené se zánětem sedacího nervu. Zlost a závist vyvolávají těžká onemocnění, jako je artritida, cukrovka nebo dokonce rakovina.

Pokuste se své emoce držet pod kontrolou. Věřte, že to, co není vidět pouhým okem, může být někdy to nejnebezpečnější, s čím naše tělo může bojovat.

Obrázky: Freepik