Čištění obličeje: Základní rady dermatologů, které mohou pro vaši pleť znamenat významný rozdíl

Vypadá to jako jedna z nejjednodušších věcí na světě, ale péče o pleť vyžaduje čas, pravidelnost a správný postup. Pokud to budete dělat správně, může to pro vaši pokožku znamenat významný rozdíl. Mnozí věří, že mytí obličeje se provádí pouze za účelem odstranění make-upu nebo když pleť jednoduše vypadá špinavě. Ale tak to není. Pokožka by se měla čistit 2x denně, a to ráno a večer bez ohledu na to, zdali se líčíte nebo ne. Zde jsou základní rady dermatologů, jak si správně čistit pleť.

Nejprve odstraňte veškerý make-up

Před samotným čištěním obličeje, zejména před spaním, použijte jemný odličovač. Póry slouží k odstranění toxinů během noci, pokud jsou ucpané, všechny látky, které je třeba vyloučit, se hromadí pod kůží. To platí pro všechny typy pleti, i když máte dostatečně elastickou vnější vrstvu.

Nepoužívejte běžné mýdlo

Pokud nejsou mýdla speciálně určena pro obličej, mohou změnit rovnováhu pH pokožky. To přispívá k růstu více bakterií a kvasinek. Čisticí prostředky na obličej, zejména ve formě balzámu, jsou určeny pro citlivou pokožku. Lidé mají tendenci vyhledávat mýdla, která vytvářejí hodně pěny, protože si myslí, že když mýdlo nepění, tak nečistí. Ale pěna může zbavit vaši pokožku jejích přirozených olejů.

Používejte vlažnou vodu

Pravdou je, že extrémní teploty vody mohou způsobit podráždění. Takže je lepší jít zlatou střední cestou. Horká voda pokožku vysušuje a příliš ledová zase uzavírá póry.

Čistěte si pleť konečky prstů

Nejlepší způsob, jak vyčistit pokožku, je používat konečky prstů, alespoň minutu nebo dvě. Chcete-li exfoliovat odumřelé kožní buňky, hledejte v čisticích prostředcích přísady, které obsahují kyselinu salicylovou, kyselinu glykolovou, kyselinu mléčnou nebo ovocné enzymy. Nechte tyto produkty vpít do pokožky po dobu 60 až 90 vteřin, aby udělaly svou práci, uvolnily ucpané póry a odstranily odumřelé kožní buňky pro zdravý lesk pleti.

Nepoužívejte příliš nástrojů na čištění

Studie ukazují, že množství bakterií, které se hromadí na lufách, je důkazem toho, že nemusí být tím nejlepším nástrojem pro čištění pleti, i když je samotné pravidelně myjete. Používejte pouze ruce jako pomůcku k čištění obličeje. Nezapomeňte si je předtím umýt.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com