Cítit se spokojený po celý den? Nepoužívejte ihned po probuzení telefon a další zajímavé tipy

Patříte mezi ty, kteří vždy myslí na ostatní dříve než na sebe? Vždy to tak být nemusí. Vytvořte si příjemný den díky maličkostem, které ho nejvíce mohou ovlivnit. Zde jsou ty nejlepší rady, jak se vyhnout stresu pomocí péče o sebe od rána až do večera. Vždyť kdo by nechtěl být šťastný a spokojený po celý den?

Nepoužívejte telefon hned po probuzení

E-mail je známý stresor a pouhé 3 minuty negativních zpráv hned ráno zvyšuje šanci na špatný den o 27%. Vynechte veškeré zprávy do doby, dokud se nedostanete do práce a nezačnete pracovní proces. Není to snadné, ale stojí to za to.

Místo toho si zapište své myšlenky

Čas, který byste normálně věnovali procházení informačních kanálů, věnujte svým myšlenkám a denním cílům. Výzkum naznačuje, že naše vůle je nejsilnější v dopoledních hodinách, což znamená, že ráno nastal ideální čas na stanovení svých záměrů.

Následně si vychutnejte lahodnou snídani

Ačkoli nemusíte mít čas na perfektně připravenou snídani, která lahodí nejen chutím, ale i očím, přesto si můžete vytvořit pokrm plný nízkotučných bílkovin a vlákniny. Nakopne váš metabolismus a zároveň vás večer nepřepadne pokušení po nočních svačinkách.

Zvažte užívání doplňků stravy

Kromě klasických multivitamínů se během posledních let objevila nová generace doplňků stravy. Například doplněk, který zvyšuje hladinu NAD v oxidované formě. Jedná se o koenzymovou látku obsaženou v každé buňce našeho těle. Tato látka je potřebná k vytvoření energie a udržení zdravé DNA. Stejně jako u všech doplňků stravy prvotní užívání vždy konzultujte se svým lékařem.

Opakujte si svou polední mantru

Opakování určitých slov nebo frází více než 6x za minutu, vám pomůže se uklidnit, soustředit a stabilizovat srdeční rytmus. Zkuste část své polední pauzy věnovat sami sobě. Sedněte si a opakujte si v hlavě slovo „klid“ několikrát po sobě.

Naučte se vděčnosti

Odložte všechno stranou každý den alespoň na 5 minut a zaměřte se na to, za co jste nejvíce vděční. Tento zvyk vám dodá pocit pohody a přiměje vás, abyste se cítili více propojeni s ostatními lidmi. Čas věnovaný přemýšlení nad pozitivními věcmi v životě pomáhá posunout vaše myšlení způsobem, který podporuje blahobyt a optimismus.

Pusťte si hudbu

Na konci pracovního dne je celkem jednoduché cítit úzkost. Nízká hladina cukru v krvi může způsobit změnu nálady i přesto, že už máte po práci. Správná hudba to ale může vyřešit. Najděte si alespoň 5 minut na to, abyste si pustili do sluchátek píseň s pomalým, opakujícím se rytmem. Výzkum ukazuje, že tento druhy hudby může snížit stres, regulovat srdeční frekvenci a uklidnit vás.

Vynechte veškeré technologie před spaním

Určitě jste tuto radu slyšeli už stokrát, ale není nad to si ji zopakovat. Trávení času na telefonu nebo počítači těsně před spaním je recept na špatný spánek. Modré světlo, které zařízení vydává, narušuje cirkadiánní spánkové rytmy. Ukončete tedy svůj den tak, jak jste ho začali – bez chytrého telefonu!

zdroj: www.goodhousekeeping.com