Co dělat, když vás trápí nadýmání a nafouknuté břicho? Je to jednoduché a pomoci si můžete téměř okamžitě

Nafouknuté břicho po každém, byť i sebemenším jídle, není nic příjemného. Pro někoho, kdo takový pocit nezná, se to může zdát jako hloupost, ale nadmuté břicho dokáže pěkně potrápit a zkazit radost z každodenního života. Nadýmání vede k neklidu, nepohodlí a potížím soustředit se na práci. Nejběžnější příčinou je druh a množství konzumovaného jídla. Dobrou zprávou však je, že se nafouknutého břicha můžete snadno zbavit.

Dejte si teplou koupel

Dlouhá relaxační lázeň je také účinným prostředkem, jak se zbavit nadýmání. Teplo z vody může poskytnout úlevu bolavému břichu a také překonat nahromaděné plyny. Navíc se sníží hladina stresu a zlepší se efektivita vašeho gastrointestinálního traktu.

Masírujte si břicho

Jemná masáž břicha může také pomoci přesunout plyn do podbřišku a vyloučit jej ven z těla. Masáž musí být prováděna specifickým způsobem, po dráze tlustého střeva, aby byl výsledek co nejrychlejší. Položte ruce nad pravou kyčelní kost a třete krouživými pohyby směrem ke straně hrudního koše. Proces chvíli opakujte.

Zvyšte příjem vlákniny

Pokud vás často trápí problém s nadýmáním, zvyšte příjem vlákniny ve stravě. Konzumace většího množství vlákniny za den může zvýšit objem stolice a snížit riziko nadýmání a vzniku zácpy. Doporučený denní příjem vlákniny je 25 gramů pro ženy a 38 gramů pro muže. Zařaďte do jídelníčku více zeleniny a ovoce.

Potraviny ulevující od nadýmání

Ano, existují i některé potraviny, které vás naopak nadýmání zbaví. V první řadě zvyšte příjem vody. Můžete také vyzkoušet zelený čaj a banány.  Užitečná jsou také semínka fenyklu a jogurty.

Provádějte lehká cvičení

Je jasné, že s nafouknutým břichem je jakýkoli pohyb to poslední, na co budete myslet, ale lehké cvičení, jako je například chůze nebo jóga, jsou ideální pro uvolnění přebytečného plynu z gastrointestinálního traktu. Během několika minut se budete cítit lehčí a uvolněnější.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.com