Důvody, proč je emocionální nevěra stejně špatná, možná i horší než fyzická

Stereotyp je často zabijákem vztahu. Prvotní vášeň již vyprchala a ze života s vaším partnerem se stal spíše zvyk. I když jej milujete, i když ho nechcete v žádném případě opustit, můžete hledat určité malé úniky od reality, které ve vás vzbuzují opět to vzrušující chvění. Často se takové situace odehrávají pouze v naší mysli, domníváme se, že je to neškodné. Někdy se dokonce můžeme skutečně zamilovat a sdílet hluboké city s druhou osobou, aniž by k něčemu došlo.

Co se kvalifikuje jako emocionální nevěra?

Emocionální podvádění znamená, když váš partner nebo vy sami jste nevěrní tím, že sdílíte pocity s druhou osobou a dělá vám dobře emocionální intimita mezi vámi. Možná nedošlo k vášnivému fyzickému spojení, ale stále se taková situace zaznamenává jako nevěra. Pokud tedy váš partner překročil hranice normálního přátelství v hlubší spojení s jinou osobou, pak se to kvalifikuje jako emocionální záležitost. Stejně tak, pokud si na druhého člověka jen myslíte. Alespoň v představách a myšlenkách zažíváte to, co se v realitě nesmí.

Emocionální nevěra trvá déle

Emocionální nevěra často trvá mnohem déle než ta fyzická. Pokud vás váš partner podvede, může se vrátit domů se špatným svědomím, přiznat se a vysvětlit, že se jednalo o chvilkovou záležitost, nepřemýšlel, nechal se unést svými pudy. Emocionální podvádění však nemůže použít žádnou výmluvu, protože se postupem času spíše hromadí. Je mnohem těžší sdělit svému partnerovi, že zřejmě sdílíte hluboké city s jinou osobou. To ohrožuje základy vašeho vztahu mnohem více než fyzická jednorázová nevěra.

Sdílení osobní informací a pocitů

Do fyzického vztahu nemusí být pocity a emoce zapletené, což znamená, že váš partner stále miluje vás, jen se nechal ovládnout touhou. Emocionální vztah s někým jiným je daleko intimnější, o to nebezpečnější. Konverzace mezi těmito lidmi jsou o hlubokých pocitech, témata jsou srdečnější, komplikovaná, sdílíte osobní informace, díky kterým se vzájemně více a více poznáváte, což může váš vztah ještě prohloubit. Navíc vynaložená emocionální investice má tendenci otevřít dveře chtíči, což může v budoucnu učinit z citové záležitosti fyzickou s přítomností citů, kdy následky mohou být pro váš stávající vztah fatální.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealthmag.com