Pravidla Feng-šuej pro šťastný a harmonický domov. Nechte se inspirovat starověkou čínskou disciplínou

Domov je místem, kam bychom se měli vracet rádi, nechat všechny starosti a stres stranou, být v klidu, relaxovat, užívat si lásku rodiny, ale i svou vlastní přítomnost. Abychom si takové prostředí vytvořili, musíme naši domácnost naplnit pozitivitou. Nechte se inspirovat Feng-šuej, starověkou čínskou disciplínou, která pomocí vědeckých výpočtů zmapuje energetickou rovnováhu prostoru. Účelem je podporovat pozitivní energetickou rovnováhu. Chcete-li tuto snahu podpořit ve svém vlastním obydlí, vyzkoušejte následující způsoby, jak Feng-šuej začlenit.

Odstraňte veškerý nepořádek

Nepořádek může bránit toku energie ve vašem domě. Pokud jste unavení, nešťastní, nemotivovaní, energetická rovnováha je narušena. Použijte organizační řešení, která vám pomohou nepořádek eliminovat, zejména kolem dveří a chodby. Odstraňte všechny překážky, jež vám brání v cestě, když se pohybujete po domácnosti. Zbavte se také nepotřebných a nechtěných předmětů, které se vám doma válí roky a po celou dobu jste si na ně ani jednou nevzpomněli.

Zavřete dveře od koupelny

Voda je dle Feng-šuej symbolem bohatství a my nechceme, aby naše bohatství bylo spláchnuto. Základní myšlenkou je, že v domě neustále proudí voda, i když se po vypuštění opět vrací. Je tedy nejlepší mít neustále záchodové prkénko dole, stejně jako zavřené dveře od koupelny.

Čím více zrcadel, tím lépe

Zrcadla jsou ve Feng-šuej velmi důležitá, protože odrážejí energii a světlo v domácnosti. Takže, čím více zrcadel, tím lépe. Zrcadla lze použít ke zvýšení vnímání velikosti menších místností a prosvětlení ponurých míst. Vzhledem k tomu, že krby umožňují, aby energie proudila pryč z domu, umístěte nad ně zrcadlo, které odráží energii zpět do prostoru.

Začleňte všechny elementy

Máme na mysli oheň, zemi, kov, dřevo a vodu. Květiny, stejně jako dřevěný nábytek, to všechno jsou skvělé způsoby, jak začlenit do domova dřevo a podporovat kreativitu. Chcete-li zvýraznit prvek ohně, zkuste použít svíčky nebo tóny červené a oranžové. Dekorujte v zemitých tónech, abyste vytvořili pocit uzemnění, rovnováhy a stability. Vodní prvky, jako jsou akvária a fontány, mohou přinášet moudrost, kovový nábytek a kulatá zrcadla jsou naopak vynikajícím řešením pro podporu přehlednosti.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mydomaine.com