Běh je skvělý způsob, jak trénovat svou vůli a vyčistit svou mysl aneb Důvody, proč začít běhat

Běhání se pro spoustu lidí stává jedním z nejoblíbenějších sportů vůbec. Můžete si vyběhnout, kdy chcete, kam chcete, nic vás nelimituje a cítíte se naprosto svobodní. Pravdou je, že spousta lidí běh, dá se říct, až nenávidí. Zpravidla nic není mezi tím, buď jej milujete, nebo nesnášíte. I když vám však tento druh cvičení může zpočátku připadat obtížný, v průběhu tréninku si na něj rychle zvyknete. A to z mnoha dobrých důvodů.

Hubnutí

Tak v tomto případě se nejedná o nic nového. Víme, že ke ztrátě nadbytečné tělesné hmotnosti nestačí pouze zdravá strava, je potřeba zapojit i pravidelný pohyb. Obecně se doporučuje kombinovat zdravý jídelníček se sportem. Běh zůstává nejlepší alternativou, zvláště pokud jste se nějakou dobu nehýbali. Když běžíte, tělo čerpá z vašich tukových zásob, aby vám poskytlo energii, kterou potřebujete k udržení kroku. Tento jev vám pak umožňuje spalovat velký počet kalorií a zároveň vás rychleji zbavit několika kil navíc.

Žádné vybavení

Běhání je tolik oblíbené, že vás v ničem nelimituje. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, pouze sportovní oblečení a kvalitní obuv. Navíc trasu, čas i délku si můžete volit pokaždé jiné.

Prevence nemocí

Při běhání je vaše srdce velmi zatěžované, což jej udržuje v dobré kondici po dlouhou dobu a omezuje riziko onemocnění dýchacích cest. Kromě toho vám běhání také pomáhá snižovat krevní tlak a přebytek špatného cholesterolu. Navíc je výborným prostředkem pro prevenci rakoviny a cukrovky 2. typu.

Úleva od stresu

Běh nepůsobí jen na tělo, ale také na naši mysl. Běh je příležitostí udělat si čas pro sebe, vyčistit si hlavu a osvobodit se od veškerého tlaku a každodenních povinností. Dodá vám chvíli oddechu. Kromě toho vám tato sportovní aktivita umožňuje zvýšit sílu vaší mysli, protože vyžaduje silnou vůli. Běh je proto vynikajícím způsobem, jak si zlepšit sebevědomí a trénovat svou vůli.

Jak zlepšit svou běžeckou úroveň?

Jako u všech sportů, i u běhu, chcete-li zlepšit svou úroveň, budete muset pravidelně trénovat. K tomu si musíte vytvořit přísný rozvrh, který se musíte přinutit dodržovat. Nic však nepřehánějte, nastavte si realistické cíle a věnujte pozornost svému tělu. Třikrát týdně je více než dost, abyste zapracovali na své vytrvalosti, která je klíčem k úspěšnému běhu. Čím déle budete schopni běžet v pravidelné intenzitě, tím více můžete zlepšit  fyzickou kondici a posouvat své limity.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com