Co jste nevěděli o mikrovlnných troubách? Kromě přípravy jídla jsou dobré i v čištění

Máte ji v kuchyni roky, ohříváte v ní jídlo a přesto netušíte, co všechno dalšího dovede. Řeč je o mikrovlnné troubě. Je základem každé moderní kuchyně, považujeme ji za samozřejmost k rychlé přípravě jídla, ale co když toho umí mnohem víc? Ukázalo se, že mikrovlnky jsou ve skutečnosti celkem užitečné, co se čištění týká.

Mohou se samy čistit

Sice neexistuje žádné skryté samočisticí nastavení, jako je na vaší troubě a některých myčkách na nádobí, ale je k dispozici rychlý trik, který usnadní mytí mikrovlnné trouby od zbytků jídla. Vše, co budete potřebovat, je hrst mokrých papírových ručníků. Vložte utěrky do mikrovlnné trouby a nastavte nejvyšší stupeň. Zapněte na 1 minutu. Jakmile trouba papírové utěrky zahřeje, začnou pouštět páru, která změkčí jakékoli nečistoty uvnitř. Po 1 minutě počkejte dalších 5 minut a poté ručníky použijte na setření uvolněné špíny.

Vypere ponožky

Pokud jste to ještě neslyšeli, mikrovlnky jsou skvělé při zabíjení bakterií. A pokud jde o ponožky, nejenže je mikrovlnná trouba dezinfikuje a čistí, ale také je deodorizuje. Pokud tedy nastane chvíle, kdy se vaše pračka porouchá, použijte trik s mikrovlnnou troubou. Budete potřebovat misku s mýdlovou vodou. Ponořte špinavé ponožky a vložte do mikrovlnky na 10 minut. Ponožky se vyperou. Pak jen pověste na sušák, aby uschnuly.

Vyčistí prkénko na krájení

Pokud připravujete maso a ryby, plastové prkénko může silně zapáchat po delší dobu. Pro rychlé a snadné čištění a dezinfekci nejdříve prkénko umyjte ve dřezu a otřete citrónem. Poté umístěte do mikrovlnné trouby a zapněte na nejvyšší stupeň na 1 minutu. Tento proces zabije bakterie a zanechá prkénko čisté a svěží. Pamatujte, že tato metoda funguje pouze na plastová prkénka.

Čištění předmětů od zaschlého vosku

Odstraňování kusů zaschlého vosku z nádobí může být často frustrující. Chcete-li si ušetřit nervy i čas, doporučujeme největší kusy vosku vyjmout nožem nebo lžící. Ujistěte se, že nádoba je vhodná pro zahřívání v mikrovlnné troubě a vložte ji dovnitř. Nastavte nejvyšší stupeň a zapněte pouze na 20 vteřin. Vosk bude v dokonale měkkém stavu, což je přesně to, co potřebujete, abyste jej mohli zcela odstranit. Stačí jej stáhnout papírovou utěrkou.

Úvodní obrázek: Matthew Paul Argall/Creative Commons/Attribution 2.0, Zdroj: Maid4condos.com