Jak se vyvrovat drahé návštěvě instalatéra. Nevhazujte do odpadu to, co tam nepatří

Naše každodenní zvyky mohou být největší hrozbou pro náš domovní vodovodní systém. Pokud spláchnete nesprávné věci do odpadu nebo uděláte špatnou kutilskou práci, riskujete drahou opravu instalatéra. Zde najdete odborné rady, jak se vyhnout běžným instalatérským chybám, a způsoby, jak zabránit poškození domácího vodovodního systému.

Vlhčené „splachovací“ ubrousky

Zeptejte se kteréhokoli instalatéra, jaký má názor na vlhčené, údajně splachovací ubrousky. Řekne vám, že pro každého v jeho oboru jsou doslova noční můrou. Nikdy vlhčené ubrousky nesplachujte do záchodu, i když je na obalu uvedeno, že můžete. Proč? Protože je pravděpodobné, že částečně ucpou odtok. Navíc se budou v odpadu hromadit, takže za nějaký čas vytvoří špunt, skrze který už nic neprojde. Obecně platí, že do toalety patří pouze toaletní papír. Nic jiného.

Splachování tuku do odpadu

Zbytkový tuk po vaření rychle chladne. Pokud jej tedy ještě horký vylijete do záchodové mísy, v chladnější vodě se přilepí na stěny odtokových trubek a začne vytvářet silný špunt. Pokud se tak stane, musí být poškozená část potrubí odstraněna a nahrazena novou. Což stojí nemalé peníze. Místo toho nalijte tuk nebo olej po vaření do nádoby a zlikvidujte podle místních norem.

Výběr špatného čističe odpadů

Při pokusu o propláchnutí ucpaného odtoku je pro většinu majitelů domů prvním a nejrychlejším řešením použití nejsilnějšího tekutého čističe odtoku, který ucpání rozpustí. V některých situacích se však taková akce může minout účinkem, naopak může způsobit poškození. Agresivní čističe odpadů by neměly přijít do kontaktu s příslušenstvím v koupelně nebo kuchyni, protože mohou odstranit nebo poleptat porcelán či nerezovou ocel.

Nicméně čističe odpadů mohou fungovat, pokud jsou v určitých případech správně používány. Použijte prostředek vhodný pro typ odtoku, který se snažíte uvolnit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hometips.com