Důvody, proč se z vaší trouby kouří. Rozhodně je neignorujte, můžete být vystaveni nebezpečí

Domácí spotřebiče nás často zradí v tu nejnevhodnější chvíli. Představte si, že se chystáte vařit velkou večeři pro celou rodinu a najednou zjistíte, že se z vaší trouby z nějakého neznámého důvodu kouří. Příčin může být hned několik. Ať už máte jakýkoli typ trouby, jakmile si všimnete, že se z ní kouří a uvolňuje se nepříjemný zápach, musíte s tím něco udělat. Podívejte se na hlavní důvody, proč se tak děje.

Troubu jste už dlouho nečistili

Už je to dlouho, co jste vaši troubu čistili? Všichni víme, že jde o jednu z nejnudnějších domácích prací. Pokud však necháte troubu příliš dlouho nedotčenou, zjistíte, že se při pečení nahromadí přebytečné zbytky jídla uvnitř spotřebiče a začnou se připalovat. To je jeden z hlavních důvodů, proč se z vaší trouby kouří.

Obecně byste měli troubu čistit alespoň jednou za měsíc. Existuje spousta šikovných prostředků, které vám s tímto domácím úkolem pomohou. Ujistěte se, že čištění trouby začleníte do svého pravidelného úklidového režimu. Cílem je zbavit se co největšího množství mastnoty a špíny. Čím častěji budete troubu čistit, tím lépe předejdete jejímu poškození.

Topné těleso je rozbité

Když se topné těleso ve vaší troubě rozbije nebo se blíží k poruše, může to způsobit, že se z trouby začne kouřit. Tento problém se vyskytuje zejména v případě, že máte elektrický sporák nebo troubu. Topné těleso by mělo obvykle svítit jasně oranžově, pokud správně funguje. Když však hřeje příliš, trouba se začne přehřívat, tím pádem se z ní bude i kouřit. Netřeba dodávat, že pokud tento problém ignorujete, může to být nebezpečné pro všechny členy domácnosti.

Odborníci doporučují troubu úplně vypnout a vypojit. Poté počkejte asi 20 minut, abyste se ujistili, že je spotřebič zcela chladný. Po uplynutí potřebné doby troubu znovu zapojte a zapněte. Pokud se nic nezměnilo, je potřeba zavolat odborníka.

Tlak plynu je příliš vysoký

Dalším z důvodů je příliš vysoký tlak plynu. Pokud máte plynovou troubu, je to skutečný problém a může být i velmi nebezpečný. Například můžete zjistit, že vysoký tlak plynu ve vaší domácnosti vede k vyššímu riziku požárů. Jedna z prvních věcí, které si všimnete, je, že se z trouby začíná kouřit. Zjistíte-li, že toto je i váš problém, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem energií, abyste získali další informace.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Experthometips.com