Zelená alternativa kávy. Co se stane s vaším tělem, když nahradíte kofein matchou?

Ráno většina lidí nemůže začít svůj den bez šálku povzbuzující kávy. Mnozí z nás si na tomto rituálu vytvořili skutečnou psychologickou závislost. Přitom je známo, že u řady lidí může taková závislost na kofeinu vyústit v různé zdravotní problémy. Proto je dobré začít uvažovat nad alternativami kávy, například nad matchou. Co se stane s vaším těle, když kávu nahradíte matchou?

Co je matcha?

Samozřejmě, že vynechání každodenní tradice se pro zapálené milovníky kávy zdá jako nesplnitelný úkol. Máme však důkazy, že vyřazení kofeinu ve prospěch japonského zeleného čaje matcha bude mít pouze pozitivní důsledky.

Matcha je práškový zelený čaj, který trochu připomíná světle zelený pudr. Obsahuje vitamín C, minerální látky (vápník, železo, draslík), antioxidanty a polyfenoly – snižují riziko srdečních onemocnění a rakoviny, regulují hladinu cukru v krvi, pomáhají snižovat krevní tlak a zpomalují proces stárnutí.

Složky ihned vstupují do lidského těla

Nejzajímavější je, že všechny prospěšné vlastnosti nápoje okamžitě vstupují do lidského těla. To je způsobeno zvláštnostmi jeho výroby a přípravy. Výrobek navíc obsahuje velkou dávku L-theaninu, jenž kompenzuje vedlejší účinky kofeinu, kterého je třikrát více než u kávových zrn – nabudí, ale zase ne zbytečně moc.

Co se stane, když kávu nahradíte matchou?

Během několika dní poté, co se vzdáte kávy a místo ní budete mít matchu, zjistíte, že jste zhubli. Je to dáno tím, že kofein zvyšuje produkci kortizolu a ovlivňuje fungování našich nadledvin. Nadledvinky pracují v souladu se štítnou žlázou, která se stará o metabolismus. Právě kvůli kávě se zpomaluje – v důsledku toho přibíráte na váze, trpíte otoky a nadýmáním.

Další výhody pití matcha čaje

Navíc se můžete konečně zbavit nebo minimalizovat počet kožních vyrážek. Matcha má antibakteriální vlastnosti, které dodávají naší pokožce přirozený lesk, podporují regeneraci kůže a snižují projevy akné. Po vynechání kávy zmizí úzkost, zvýší se libido a zároveň bude matcha 9 hodin působit ve prospěch vaší energie.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mindbodygreen.com