Metoda dýchání 4-7-8 pro okamžité usnutí a kvalitní spánek. Účinek předčí všechna očekávání

Doktor Andrew Weil doporučuje rychlý způsob, jak dosáhnout kvalitního spánku a relaxace, který opravdu funguje. Možná jste slyšeli o různých technikách dýchání, ale můžeme vás ujistit, že tato je mimořádně účinná. Jediné, co musíte udělat, je dotknout se jazykem horní části úst, těsně za zuby, a správně dýchat.

Metoda dýchání pro dobrý spánek a relaxaci

Technika je jednou z nejjednodušších, přitom přináší rychlé výsledky. Máte-li potíže s usínáním, kvalitním spánkem a dostatečným odpočinkem, vyzkoušejte tuto metoda, který potíže brzy odstraní. Jediné, co musíte udělat, je přiložit jazyk na horní patro těsně za zuby a dýchat podle následujících pokynů.

  • Nadechujte se po dobu 4 vteřin
  • Nyní dech zadržte na dalších 7 sekund
  • Poté hlasitě vydechněte, snažte se vypouštět vzduch pomalu, alespoň dalších 8 sekund

Není to zbytečné

Zpočátku se celé cvičení může zdát směšné a zbytečné, ale po chvíli sami zjistíte, jak je účinné. Navíc se díky této metodě nejen zbavíte stresu a zklidníte nervy, ale také zapomenete na problémy s usínáním. Celý dechový proces stačí zopakovat 4x a celý cyklus absolvovat alespoň 2x denně. Po 2-3 měsících pravidelného dechového cvičení dochází v našem těle k velmi významným fyziologickým změnám. Díky nim snížíte tepovou frekvenci a krevní tlak a také zlepšíte trávicí procesy.

Pozitivní účinky na každodenní život

Pokud máte stresující zaměstnání a problémy s usínáním, tato metoda je pro vás. Stačí pravidelné cvičení a váš život se stane mnohem příjemnějším. Pozitivní účinky tedy ucítíte nejen při odpočinku a spánku, ale dechové cvičení budeme mít kladný vliv na váš každodenní život.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.com