Co si miminka užívají nejvíce, zatímco jsou ještě v maminčině břiše? Teplou koupel a sladkosti

Ještě předtím, než se dítě narodí, vzniká mezi ním a matkou silné pouto. Studie uvádí, že dítě může vycítit psychický stav matky a samozřejmě čím pozitivnější signály dostává, tím lépe se ještě nenarozené dítě má. Jinak řečeno, když je maminka šťastná, je i dítě šťastné. Zde jsou některé věci, díky kterým se vaše dítě bude cítit příjemně, zatímco si bude lebedit u váš v bříšku.

Sladká jídla

Kolem 13. – 15. týdne těhotenství jsou děti schopné rozlišit různé příchutě. Je to hlavně kvůli tomu, že plodová voda chutná podobně jako potraviny, které jíte. Děti ji polykají a učí se tak různé chutě, na které si časem zvyknout. To je také důvodem, proč má každá žena během těhotenství rozlišné chutě. 

Teplá koupel

Pokud jste si doposud užívala horké lázně, během těhotenství na ně raději zapomeňte a naložte se do teplé vody. Teplá koupel pomůže vám i vašemu dítěti relaxovat a zůstat v klidu. Blaho dítěte může být také ovlivněno zvuky tekoucí vody, proto, chcete-li získat šťastnou reakci miminka, nechte si na bříško téct slabý proud teplé vody.

Tatínkovy dotyky

Je dobré, aby se oba rodiče propojili se svým ještě nenarozeným miminkem. Nechte otce dítěte hladit vaše bříško jemnými dotyky.

Váš hlas

Děti mají obvykle tendence reagovat na zvuky zvenčí kolem 25. – 26. týdne těhotenství. Naučí se rozpoznávat váš hlas, protože ten slyší nejzřetelněji a nejčastěji. Váš hlas je pro něj uklidňující signál, že je vše v pořádku.

Poslech hudby

Poslech příjemné hudby produkuje serotonin a uvolňuje endorfiny, které jsou přenášeny na vaše dítě. Hudba dětem pomáhá při podpoře vývoje mozku a stimulaci smyslů. Zvažte především klasickou hudbu a nezapomeňte ji přehrávat s odpovídající hlasitostí.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net