Nejčastější chyby v péči o pleť, které mají za následek vznik akné

Zařadili byste se do skupiny lidí, kteří skutečně pečlivě dodržují ranní a večerní péči o svou pokožku? Pravidelně ošetřujete své akné, ale stále nevidíte žádné výsledky? Problém nemusí mít pouze ti, kteří péči o pleť zanedbávají, ale paradoxně i ti, kteří se jí denně věnují. Dnes vám chceme ukázat, co v péči o pleť děláte špatně a jak své chyby napravit.

Každý týden jiná procedura pro léčbu akné

Každou chvílí se snažíte problémy s akné řešit jinak. Tímto způsobem pokožku dráždíte a mohou se na ní tvořit prasklinky. Buďte trpěliví a počkejte, než jedna léčba akné zabere. Od 6 až po 8 týdnů, to je doba, po kterou se obecně problémy s pletí mohou zlepšit. Pokud se tak nestane, teprve pak nahraďte starý produkt novým.

Aplikace předepsaných léků pouze na postižená místa

Tento přístup k léčbě akné nedokáže zabránit novým pupínkům, jinak řečeno, pokud máte od lékaře předepsanou mast, krém nebo používáte čistě pleťová tonika, masky a tak podobně určené na řešení akné, je chyba, pokud je budete aplikovat pouze na místa, kde se akné vyskytuje. Naneste raději tenkou vrstvu po celém obličeji, abyste preventivně zabránili vzniku pupínků na nových místech.

Nákup nesprávných produktů na vlasy, pleť a líčení

Některé výrobky mohou obsahovat vysokou hladinu olejů a dalších přísad, které mohou potenciálně způsobovat akné. Při nepřetržitém používání si všimnete, že tyto produkty jsou hlavními viníky vzniku akné. Zkuste si raději pořídit produkty, které jsou označeny jako “nekomedogenní”, což znamená, že neucpávají póry.

Sdílení aplikátorů nebo štětců na líčení

Pokud se s kamarádkou připravujete na večírek u vás doma a líčíte se společně před zrcadlem, vyvarujte se toho, že si mezi sebou budete vzájemně půjčovat aplikátory nebo štětce na líčení. Když je budete sdílet společně, bakterie způsobující akné, mastnota a odumřelé kožní buňky mohou cestovat z člověka na člověka a ucpávat póry, čímž vést i k praskání kůže.

Spánek bez odlíčení

I když se může jednat o dlouhý, vyčerpávající den, nikdy se nezapomeňte odlíčit! I kdyby měly být dvě hodiny dáno. Jedná se o běžnou chybu, kterou dělá spousta žen. 

Otírání potu rukou

Během cvičení, kdy se nadměrně potíte, máte tendenci utírat si pot z obličeje holou rukou. Tím si zaděláváte na další kožní problémy. Vždy se utřete čistým ručníkem, a to tak, že si pokožku jemně poklepete. 

Jaké jsou vaše každodenní návyky? Zdál se vám dnešní článek užitečný? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com