Jak dlouhý odpočinek bychom měli dodržovat mezi tréninky

To, že je cvičení v našem životě důležité, to všichni moc dobře víme, ale stejně tak podstatný je i odpočinek mezi jednotlivými tréninky. Ve skutečnosti během období klidu naše svaly rostou a tělo se zotavuje. Je nezbytné si uvědomit, že je potřeba najít si čas pro regeneraci a takzvaně netlačit na pilu.

Dosáhněte správné míry zotavení

Obecným pravidlem je, že pokud podstupujete silový trénink, opravdu svaly potřebují alespoň 48 hodin, než se zotaví. Řekněme například, že si zajdete do posilovny a celou dobu cvičíte pouze na ruce. Další den byste měli cvičení na ruce rozhodně vynechat, ale to neznamená, že musíte zůstat doma. Můžete si opět zajít do posilovny a cvičit například nohy nebo záda, ovšem na ruce raději zapomeňte, ty jsou v procesu zotavování. To stejné platí i pro váš kardiovaskulární systém. Mezi kardio cvičeními byste opět měli alespoň jeden den vynechat.

Naučte se zlepšovat svůj výkon pomocí spánku

Každý týden si vezměte 1 – 2 dny úplného volna od cvičení a ujistěte si, že si dopřáváte kvalitní spánek pro zlepšení svého výkonu. Pokud spíte pouze 6 hodin a méně, je třeba najít si nějaké přírodní prostředky, které vám pomohou lépe usnout, protože čas spánku je skutečnou nápravou celého těla – svalů, šlach, vazů, orgánů, včetně mozku, atd. Poslouchejte své tělo, nepřepínejte ho, někdy více neznamená lépe. Přirozeně a postupně zlepšujte svůj výkon, ať už jde o běh nebo zvedání činek, pamatujte, že vše chce svůj čas.

Jak jste na tom se cvičením a odpočinkem vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli.

Zdroj: draxe.com