Co všechno můžete ohřát v mikrovlnné troubě kromě jídla

Obyvatelé průměrné domácnosti používají mikrovlnnou troubu mnohem častěji, než si vůbec uvědomují. Zkuste bez ní žít alespoň týden, hned zjistíte, jak důležitý spotřebič to pro váš život je. Navíc, díky dnešním tipům zjistíte, že není vhodná pouze pro ohřev potravin, ale i pro nespočet dalších úkolů. Dnes vám přinášíme několik věcí, které můžete, kromě jídla, vložit do mikrovlnky.

Houba na nádobí

Po dvou nebo třech použitích houbičky na nádobí je jistě lákavé hodit mokrý, páchnoucí předmět do odpadkového koše a sáhnout ihned po novém, ale to není vždy finančně nejvýhodnější. Namísto toho ji dezinfikujte v mikrovlnné troubě. Pokapejte ji trochou bílého octa a citrónové šťávy a vložte na jednu minutu do mikrovlnné trouby na vysokou teplotu.

Hlína

Zní to možná trochu zvláštně, ale věřte, že rostlinám se bude nejlépe žít ve sterilizované půdě a tu můžete získat díky mikrovlnné troubě. Do plastového sáčku, bezpečného pro mikrovlnnou troubu, vložte půllitr vlhké půdy, nechte sáček otevřený a zapněte mikrovlnnou troubu na dvě minuty.

Teplý obklad

Bolesti jsou bohužel neodlučitelnou součástí našeho života. Často nám pomohou teplé podložky, které bolavou oblast nahřívají a zmírňují tak bolesti. Pokud chcete ušetřit trochu peněz, vložte látkový obklad do mikrovlnné trouby a zahřejte.

Kosmetické výrobky

Mikrovlnná trouba je ideální pro zahřátí kondicionérů na horký olej pro vaše vlasy nebo zvlhčujících obličejových masek. Nezapomeňte hlavně před použitím vyzkoušet teplotu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Také vás tento seznam překvapil jako nás? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: wisebread.com