Poslední vlna veder útočí. Ukážeme vám, jak se správně ochladit a vysoké teploty porazit

Poslední blížící se vedra se rozhodla ukázat nám, jak vypadají pořádné tropy předtím, než nastoupí sychravý podzim a chladná zima. Proto bychom měli být připraveni a proti vlně veder se pořádně obrnit. Nemusíte stát pouze pod ledovou sprchou, abyste přežili den, ukážeme vám efektivní způsoby, jak horko snadno porazit.

Vložte prostěradla do mrazáku

I naše povlečení je unavené z té vlny veder, proto jim dopřejte jeden den pobytu v mrazáku společně se zmrzlinou. Jakmile povolí, krásně vás ochladí.

Braňte své auto

Abyste zabránili co největšímu přehřívání vašeho auta, použijte krycí plachtu, jako je například karton pokrytý hliníkovou fólií. Přiložte jej na čelní sklo lesklou stranou směrem ven, pomůže to izolovat chladný vzduch ve vozidle.

Užívejte vitamín C a E

Během této vlny veder hrozí, že vaše pokožka bude ještě více poškozena slunečními paprsky. V takovém případě je dobré užívat vitamíny C a E, aby se zvýšila přirozená snášenlivost pokožky se sluncem a také se omezila tvorba pigmentu. Navíc, tyto dvě látky pomáhají blokovat volné radikály z těla, čímž se snižuje riziko vzniku vrásek.

Jezte kořeněná jídla

I když se to může zdát jako holý nesmysl, studie ukázaly, že malé množství kořeněných pokrmů vám může skutečně pomoci se ochladit. Zvýšením krevního oběhu tyto potraviny způsobují „chuťové pocení obličeje“, jenž zvyšuje vaši vnitřní teplotu. V důsledku toho se vaše tělo více potí, takže vlnu veder budete vnímat podstatně méně.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.comv