Cvičte jógu. Udržíte hlad i chutě na uzdě a vyhnete se večernímu přejídání

Existuje spousta lidí, kteří se cítí neustále hladoví, což následně končí přejídáním a přibíráním na váze. Chcete-li ovládnout svůj hlad a mít kontrolu nad svými chutěmi, zkuste cviky, které vás zbaví pocitu hladu do 10 minut. Studie prokázaly, že touha po přejídání se může snížit o 51%, cvičíte-li pravidelně jógu.

Žabí dech

I přesto, že jste celý den nejedli a nechcete se večer narvat jídlem, můžete pomocí čínského gymnastického cvičení hlad zahnat. Opřete lokty o židli a zhluboka se nadechněte. Držte 3 – 4 vteřiny. Poté se uvolněte a vydechněte. Proveďte 10 opakování.

Lotosový sed

Zaujměte pozici lotosového sedu a pamatujte na rovná záda. Soustřeďte se na své dýchání a zkuste v pozici vydržet po dobu 5 minut.

Pes hlavou dolů

Pozice, jako je právě pes hlavou dolů, vám může pomoci uspokojit chuť k jídlu po celý den. Opřete se chodidly a dlaněmi o zem a záda a hýždě směřujte nahoru.

Prkno

Začněte psem hlavou dolů podobně jako u kobry. Poté se přesuňte dopředu na ruce, než se zase vrátíte do pozice psa hlavou dolů. Můžete dokonce zkusit prkno na boku.

Pozice stromu

Postavte se s rukama v bocích, zvedněte jednu nohu a opřete si ji o vnitřní stranu druhé nohy. Držte pozici a přesuňte ruce před sebe, jako kdybyste se modlili. Poté vyměňte nohy.