Cviky, které stimulují mozek, aby pracoval na plný výkon. Stačí se jim věnovat pár minut denně

Díky několika jednoduchým cvikům se mozek lépe nasytí kyslíkem, vytvoří se v něm nervové spojení a stimuluje k práci levou i pravou hemisféru. Je čas se na tato cvičení podívat blíže. Než se k nim dostanete, dodejme, že jim stačí věnovat pár minut denně. První účinky budou patrné již brzy. Nepochybnou výhodou těchto cvičení je, že od vás nevyžadují další vybavení ani další prostor. Cvičení můžete provádět před studiem i během něj – když si najdete volnou minutu, stačí udělat jeden z nich a vrátit se do práce.

Držení ucha a nosu

Uchopte si nos pravou rukou a pravé ucho levou rukou. Poté změňte polohu držené ruky a ucha. Jak to šlo? Ve skutečnosti se s tímto úkolem sotva kdo vyrovnal hned. Pravidelný trénink ale dělá mistra v koordinaci práce, za což vám obě hemisféry mozku poděkují.

Cvičení zrcadlového kreslení

Vše, co potřebujete, je kus papíru a dvě tužky nebo pera. Do každé ruky chytněte jednu tužku. Oběma rukama současně začněte kreslit dvě symetrické libovolné kresby. Mohou to být čísla, písmena, symboly atd. Cvičte, dokud nezačnou vycházet stejné obrázky. Budete tak synchronizovat práci mozkových hemisfér, což bude mít pozitivní vliv na práci mozku. Nezapomeňte také používat nedominantní ruku k činnostem, jako je jídlo nebo čištění zubů. Tímto způsobem vytvoříte nová nervová spojení, což napomáhá vyváženému rozvoji mozku.

Modlitba

Další cvičení vám pomůže uklidnit nervy uvolněním napětí. Zvedněte ruce do výše hrudníku a spojte konečky prstů. Nezapomeňte držet rovná záda, dívat se dolů a tisknout špičku jazyka na zuby. Zůstaňte v této poloze ještě 2 minuty.

Propletená zápěstí

Cvičení je navrženo tak, aby snížilo psycho-emocionální napětí. Posaďte se vzpřímeně na židli, překřižte nohy tak, aby kotník levé nohy byl nad kotníkem pravé nohy. Poté propleťte ruce tak, aby pravý palec byl nad levým a otočte ruce způsobem, že budou zápěstí překřížené. Narovnejte lokty, přitiskněte špičku jazyka na horní patro a dívejte se přímo před sebe. Zůstaňte v této poloze minutu.

Cvičení slonů

Cvičení je zaměřeno na harmonizaci těla a mysli. Posaďte se vzpřímeně na židli, přitiskněte hlavu k levému rameni, zvedněte levou paži do strany až do výše ramen a poté nakreslete vodorovnou osmičku začínající od středu. Očima můžete sledovat pohyb prstů. Nakreslete tři osmičky a vyměňte strany. Toto cvičení je považováno za jedno z nejúčinnějších na tomto seznamu, protože zapojuje všechny části mozku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, ZDROJ: stylecraze.com, braingym.com