Cviky pro efektivní boj s dvojitou bradou. Zbavte se estetického problému několika snadnými pohyby

Dvojitá brada trápí více lidí, než se může zdát. To, že máte štíhlou, atletickou postavu, ještě totiž neznamená, že by se u vás nemusela vyskytnout. Druhá brada není pouze problémem lidí, kteří zápasí s pár kily navíc. Jedná se o jednu z nejčastějších nedokonalostí na našem těle a pro většinu lidí představuje skutečně vážný estetický problém. My ale pro vás máme pár cviků, které vám pomohou dvojitou bradu zredukovat jednou provždy.

Co je druhá brada?

Není to nic jiného než tuk nahromaděný v důsledku nadváhy, hormonálních poruch nebo také genetických poruch. Zbavit se přebytečného tuku v této části těla se zdá být téměř nemožné, ale nevěste hlavu, ukázalo se, že s dvojitou bradou lze bojovat pomocí několika snadno proveditelných cviků. Nepotřebujete žádné drahé vybavení, jediné, co budete používat je váha vaší vlastní hlavy. Posílíte svaly čelistí, obličeje i krku, které jsou zodpovědné za výskyt druhé brady. Cvičte každý den.

Cvik č. 1

Široce otevřete ústa, zastrčte spodní ret do úst a zavřete je tahem čelisti. Každý pohyb by měl být vědomý a pomalý, aby se zajistilo správné zapojení svalů. Uvolněte tak, že čelist mírně otevřete. Chvíli odpočívejte a poté opakujte.

Cvik č. 2

Podívejte se ke stropu a pošlete mu pusinku.

Cvik č. 3

Vystrčte jazyk a pokuste se jím dotknout špičky nosu. Vložte prst pod bradu, abyste cítili, jak se vaše svaly v této poloze napínají.

Cvik č. 4

Položte si bradu na pěsti a snažte se vyvinout tlak přímo proti nim. Pěsti naopak tlačte do brady.

Cvik č. 5

Otočte hlavu do strany a vystrčte čelist dopředu. Měli byste cítit, jak se svaly v čelistech a na krku napínají a rozšiřují. Vydržte několik vteřin a poté otočte hlavu na druhou stranu. Cvik opakujte.

Obrázky: Shutterstock