Dermatologicky potvrzeno. Přílišné sprchování je přímo úměrné nadměrnému zápachu

Odborníci potvrzují, že nadměrné sprchování může zapříčinit, že tělo začne páchnout. Je to sice paradox, ale věřte, že je to možné. To, co děláme naší kůži každodenním sprchováním, hraničí s fyzickým poškozením a skutečný pach těla vyplouvá na povrch. Zjistěte, proč se to děje.

Proč je časté sprchování nezdravé?

Lidská pokožka je pokryta vrstvou bakterií, což není v tomto případě nic špatného. Každý potřebujeme určité množství bakterií, aby naše kůže zůstala chráněná a zdravá. Příliš časté sprchování ale tento přirozený povlak bakteriemi odstraňuje a ochranná bariéra mizí. To umožňuje volnou cestu ke vstupu do těla jiným bakteriím, škodlivým. Tělu trvá 2 – 6 hodin, než vytvoří ochranu novou a během této doby je naše pokožka bezbranná. A skutečný tělesný pach se tak může dostat na povrch.

Jak často bychom se měli sprchovat?

Dermatologové potvrdili šokující pravdu – jednou až dvakrát týdně stačí. V dětství jste možná byli zvyklí sprchovat se denně nebo maximálně obden, ale v dospívání jsou vaše potní žlázy a hormony trochu v jiném stavu než v dospělosti. Pokud se budete sprchovat jednou týdně, věřte, že za normálních okolností nebudete smrdět.

Ideální rytmus sprchování

Je samozřejmé, že existují výjimky. Pokud jste člověk, který má problémy s pocením nebo rádi sportujete, je pochopitelné, že následuje svěží sprcha. Ale i při mírném pocení se jí můžete vyhnout a není nutné  se ihned  sprchovat.

Co problematické partie?

Co se týká oblastí, jako je obličej, podpaží nebo intimní partie, lze je každý den důkladně vyčistit a otřít žínkou. Věřte, že pokud budete dodržovat tato pravidla, budete se cítit svěže a čistě i bez sprchy. A své pokožce tím uděláte velkou laskavost, zejména v zimě.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de