Detoxikace intimních ženských partií je mezi ženami čím dál populárnější. Jak na to a které bylinky jsou pro parní lázeň nejlepší?

Vaginální parní lázeň je přirozenou detoxikací a čištěním. Tento léčivý proces není nic nového a stává se velmi oblíbeným mezi ženami. Naštěstí je snadné si ji dopřát i doma. Procedura by měla být prováděna 1 – 2 dny po ukončení menstruace, aby se děložní hrdlo a ostatní části detoxikovaly a vypořádaly s jakoukoli nerovnováhou. Rozhodně se ale nedoporučuje během těhotenství nebo pokud si myslíte, že jste těhotná. Tyto lázně také pomáhají oxidovat krev, vyčistit membrány vaginální a děložní tkáně, eliminovat toxiny v těle, kontrolovat menstruační cyklus, odstraňovat kvasinkové infekce nebo vaginální cysty a děložní fibroidy.

Proces většinou trvá 20 – 45 minut a je třeba dbát na teplotu, která by neměla být příliš vysoká ani nízká, aby nedošlo k popálení nebo podráždění vaginální tkáně. Následující seznam bylinek je ideální pro tento typ koupelí:

  • Levandule
  • Oregano
  • Bazalka
  • Lístky růží

Přiveďte čtyři litry vody k varu a přidejte buď jeden šálek sušených bylin, nebo tři sklenice čerstvých bylinek. Vařte deset minut a nechte poté odstát na dalších pět minut. Vyždímejte vodu do jiné misky a nechte mírně vychladnout, abyste předešla popálení. Sedněte si na židli bez dna nebo s laťkami bez spodního prádla a pod sebe umístěte misku s lázní. Přehoďte přes sebe deku, abyste vytvořila jakýsi stan a zabránila tak úniku páry. Napařujte asi 20 – 30 minut.

Zahřívání intimní oblasti zvyšuje průtok krve a zajišťuje lepší výživu buněk živinami, protilátkami a kyslíkem. Pamatujte především, že je normální pociťovat křeče nebo mít po lázni vaginální výtok, zvláště poprvé. Tuto metodu lze používat 1 – 2krát každých 6 měsíců.

Znáte tuto metodu detoxikace intimních partií? Sdílejte ji mezi svými kamarádkami a podělte se o cenné informace.

Zdroj: feelhealthylife.com