Dětství teď a dětství před 20 lety. Jak to vidíte vy?

Čas letí a postupně s technologickým pokrokem se řítíme dopředu v každé oblasti našeho života. Dětství před dvěma desetiletími oproti dnešnímu mládí je úplně něco jiného, než si my pamatujeme. Technologie ještě před 20 lety pro nás představovala něco, co přišlo z vesmíru. Ani jsme neměli možnost se ocitnou v situaci, kdy sedíme vedle sebe a porovnáváme si chytré telefony jako v dnešní době. Dnes se i pětileté dítě snad dostane do mobilního telefonu. Prohlédněte si s námi dnešní sbírku obrázků a vraťte se s námi zpět do minulosti. Takto se události vyvinuly.

Tresty

Děti za své zlobení byly dříve potrestány zahnáním do kouta nebo sepsáním jedné věty desetkrát za sebou, co smí a nesmí dělat. Dnes mají akorát zakázané připojení k WiFi a sem tam jen rychlý trest.

Školní program

Dříve byly rodiče celkem nadšeni z úrovně znalostí svého dítěte a na druhé straně, děti se snažily vynaložit maximum, aby ve škole dosahovaly co nejlepšího prospěchu. Dnes všichni hovoří pouze o tom, jak se umí ve škole družit a co hrdinského vykonaly ve třídě.

Komunikace

Měli jsme řadu přátel, s kterými jsme nejraději trávili čas nad šálkem dobré kávy nebo čaje. Dnes děti vlastní nejrůznější komunikační přístroje a přístup mají k zasílání zpráv, online hrám a tak podobně.

Videohry

Dříve děti dávaly přednost dobrým hrám jako je hra na schovávanou nebo alespoň jakékoliv hraní venku na zahradě. Udělaly by cokoliv, aby mohly hrát kuličky v bahně. A ano, užívaly si z toho každý moment. Dnešní děti zbožňují vlastnit herní konzole a nejlépe je mít po celou dobu hraní pro sebe; o závislosti nemluvě. Díky chytrým telefonům jsou se svými animovanými „kamarády“ a oblíbenými hrami v kontaktu za pár kliknutí.

zdroj: banter.fun