Devadesátiletá žena, trpící demencí, byla pohřešována za krutého počasí. Tento čtyřnohý hrdina ji nalezl v nezvykle nebezpečné situaci

Policisté vždy dělají, co je v jejich silách při pátrání po pohřešovaných osobách. Nic se ale nemůže vyrovnat psím smyslům, jenž dokáží rozeznat pachy mnohem intenzivněji než my lidé. Jejich čich je totiž 40x vyvinutější než lidský. Speciální trénink pro účely hledání drog nebo pohřešovaných osob pak činí z těchto čtyřnohých kamarádů neocenitelné pomocníky při jakémkoli pátrání. To může potvrdit i tato 90letá dáma, jež se dostala do situace, kde její život visel na vlásku.

Saby je policejní pes a již dva roky pracuje po boku policisty Dustina. Když 90letá Loudell, trpící demencí, zmizela, policisté museli okamžitě jednat. Důstojníci se domnívali, že se vydala do chladného a mokrého lesa blízko jejího domu v Alabamě. Společně s pátráním zapojili do hry také sociální sítě, kde byl zveřejněn Loudellin popis a moment, kdy byla naposledy viděna.

Dustin s sebou vzal věrného Sabyho a netrvalo dlouho a všichni se mohli radovat. Ukázalo se, že žena spadla do potoka a nemohla se sama bez pomoci dostat ven. Svou tašku použila jako polštář a v lese strávila noc. „Je nemožné, abychom se snažili vyrovnat práci Sabyho,“ poukázal Dustin na kvality svého psího společníka.

Je zázrak, že tato žena přežila a vyvázla jen s několika modřinami. Díky neuvěřitelným schopnostem Sabyho, byl její život zachráněn. Podělte se o tento příběh psího hrdiny se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com