Lékařka byla jen pár minut od chvíle, kdy na svět přivede svou malou dcerku. V tu chvíli ale slyšela z vedlejší místnosti zoufalý křik

Doktorka Amanda během své lékařské kariéry již odrodila tisíce dětí, ale na jeden jediný den ve svém životě rozhodně nezapomene. Oddaná lékařka a matka doufala během svého těhotenství, že bude moci pracovat až do posledního stádia, ale okolnosti, kterým nakonec čelila, ji nechaly pracovat doslova do poslední vteřiny. „Takové chvíle mi pomáhají připomenout si, proč miluji to, co dělám,“ řekla Amanda. Nastal sled událostí, které vyústily v neskutečný příběh.

Čtvrté dítě ženy jménem Halliday se rozhodlo, že je připraveno vidět svět. Bohužel, brzy poté, co začal porod, se dítě zamotalo do pupeční šňůry a při každé kontrakci jeho srdeční tep slábl. Amanda se ve vedlejší místnosti již připravovala na svůj vlastní porod. Zároveň si v danou chvíli všimla monitoru, který upozorňuje zdravotnický personál na stav pacienta. Viděla, že žena v přilehlé místnosti vykazuje známky hrozících komplikací, slyšela křik a zeptala se sestry, co se děje.

Lékař byl na cestě, ale nevypadalo to, že dorazí včas, aby zachránil stále více blednoucí dítě. To byl okamžik, kdy se Amanda rozhodla zakročit. Halliday byla příliš zaneprázdněná svým stavem, že si ani nevšimla, že Amanda není oblečená jako standardní lékařka. Chvíli poté, co Halliday přivedla na svět zdravou holčičku, Amandu čekal její vlastní porod, který o 11 hodin šťastně skončil a Amanda porodila také holčičku.

Zdroj: en.stories.newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce