Dlouho jsem trpěla popraskanou kůží na rukou a prstech. Teď už vím, co jsem celou dobu dělala špatně

Myjete si po příchodu domů, po návštěvě toalety nebo před jídlem ruce? Používáte spíše antibakteriální gel nebo dáváte přednost vodě a mýdlu? Nikdo nemá rád, když onemocní, člověk se cítí naprosto mizerně a vždy má pocit, že se to děje zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. Nepoužitelní jste minimálně dva dny a už teď víte, že je toho tolik, co je třeba udělat, až se vám vrátí zdraví. Abychom se vyhnuli řadě onemocnění, myjeme si často ruce mýdlem nebo antibakteriálním gelem. Ve skutečnosti to ale není moc dobrý nápad.

Čištění rukou

Samozřejmě, mýt si ruce po záchodě, to je normální a důležitá věc, kterou je třeba udělat. Jedná se o záležitost hygieny. Ale zdali byste si měli mýt nebo dezinfikovat ruce po každém malém úkolu, to je jiný příběh. Ve skutečnosti vám může časté mytí nebo dezinfikování rukou uškodit a větší prospěch získáte tím, že to nebudete dělat tak často.

Poškození rukou

Všimli jste si v poslední době velmi suché pokožky na rukou nebo malých prasklinek v kůži? Potom víte, že příliš často a ve velikém množství používáte mýdlo nebo dezinfekci na ruce. Většina dezinfekčních prostředků a mýdel obsahují přísady, které kůži vysušují, například alkohol. Ten vytahuje vlhkost z vašich rukou a pokud opakovaně používáte tyto prostředky, mohou se vaše ruce skutečně začít dehydratovat, až se na nich mohou vyskytovat trhliny nebo prasklinky, které mohou být velmi bolestivé.

Líbil se vám náš článek? Jak jste na tom vy? Lpíte na přehnané hygieně nebo si zdravě myjete ruce?

zdroj: www.tips-and-tricks.co