Kousání nehtů může být velmi bolestivé a způsobit ošklivou infekci. Jak se tohoto zlozvyku zbavit jednou provždy

Kousání nehtů je klasický obyčejný zlozvyk, který se projevuje při nervozitě. Naše nehty mohou zůstat bolestivé, náchylné k infekci a také velmi neatraktivní. Existují ale kroky, které mohou pomoci při odstranění tohoto nepříjemného zlozvyku.

Nehty si zastřihněte nakrátko

Jakmile si řeknete, že s kousáním nehtů jednou provždy končíte, vezměte do ruky nůžky nebo pilník a upravte je co nejvíce nakrátko. Je to důležité, protože se tak vyhnete kousání nehtů a zabráníte infekci. Možná už teď máte zničené nehty a červená lůžka, případně strupy kolem nehtových lůžek, ale pokud si přestanete kousat nehty, okamžitě snížíte riziko vzniku nebezpečné infekce.

Žvýkejte žvýkačku nebo mentolové bonbóny

Na začátku odvykání možná budete potřebovat nahradit kousání nehtů jiným neutrálním návykem. Žvýkačky nebo mentolové bonbóny udrží vaše ústa zaměstnaná a můžete tak zabránit automatickému instinktu kousat si nehty.

Nastavte si konkrétní cíle

Tím, že se zavážete k účinným cílům, které jsou jasné a snadno měřitelné, můžete zastavit kousání vašich nehtů. Například si řeknete, že teď vydržíte hodinu bez kousání nehtů, poté dvě, tři a nakonec to budou celé dny a týdny.

Sežeňte si pomoc

Kousání nehtů je často zvykem z dětství, který si mnoho lidí s sebou nese až do dospělosti, kdy je velmi obtížné přestat. Pokud se kousání nehtů stalo zvykem, který si ani neuvědomujete, že děláte, možná budete potřebovat pomoc od rodiny nebo přátel. Své cíle můžete sdílet s nejbližšími lidmi a požádat je, aby vás upozornili, jakmile si začnete kousat nehty.

Nastavte si upomínky

V bláznivém shonu každodenního života můžete lehce zapomenout na vaše odhodlání skoncovat s kousáním nehtů. Chcete-li se naučit, jak přestat, můžete si vytvořit malé připomínky nebo pravidelné alarmy, které vás upozorní na to, s čím se potýkáte a čeho se chcete zbavit.

Také se potýkáte s kousáním nehtů? Dejte nám vědět v komentářích, jak vám tento článek pomohl.

zdroj: www.360nobs.com