Objetí jako nejlepší forma komunikace – snižuje stres a chrání před srdečním onemocněním

Objetí je v podstatě léčbou samo o sobě. Když nás někdo obejme, dává nám pocit bezpečí, péče, lásky, porozumění a mnoho dalších nepopsatelných pocitů. Ale v objímání je mnohem více. Skutečně se v nás děje spoustu fyziologických změn, jakmile se s někým objímáme. Tyto procesy hluboko uvnitř nás, lze popsat jako jednu z nejvyšších forem člověka a života.

Vyrovnává nervový systém

Drobné tlakové senzory, nacházející se v kůži, jsou spojeny s mozkem přes náš bloudivý nerv. V podstatě to znamená, že tyto senzory cítí, že se jich někdo dotýká a objetí tak nastavuje nervový systém do rovnováhy prostřednictvím psycho-fyziologické soudržnosti, která vzniká během vášnivého objímání.

Snižuje hladinu stresu

Objetí může okamžitě zmírnit stres, protože úroveň kortizolu se rapidně sníží. To znamená, že naše mysl se uklidní a přemýšlí bez stresu.

Celkově zlepšuje náladu

Při objetí se začne zvedat hladina serotoninu v mozku, což je základní nástroj k tomu, abychom byli pozitivní a začalo se zvyšovat naše sebevědomí. Při objetí začne mozek uvolňovat více serotoninu a endorfinu do krevních cév, což vytváří radost a vylučuje smutek.

Uvolňuje tělo

Při objetí se svaly mohou uvolnit co nejvíce a začít se zbavovat napětí.

Zlepšuje zdraví srdce a snižuje srdeční frekvenci

Studie s několika dobrovolníky, kteří neměli vůbec žádný kontakt se svými partnery, ukázala mnohem rychlejší tepovou frekvenci, a to 10 úderů za minutu ve srovnání se standardními 5 údery za minutu u těch, kteří se objímali s partnerem pravidelně.

zdroj: www.higherperspectives.com