Vyháníte svého psa pryč z postele? Nedělejte to, připravujete se tak velké výhody pro vaše tělesné i duševní zdraví

Všichni majitelé a milovníci pejsků budou z této zprávy jistě nadšení. Protože i přesto, že těm sladkým výrazům občas neodoláme a obětujeme své pohodlné místečko v posteli našemu čtyřnohému kamarádovi a necháme si funět do obličeje, máme rádi, kdy naše činy jsou podloženy vědeckými důkazy. A tady jeden je!

Studie, jež testovala kvalitu spánku u 962 žen, zjistila, jak vlastnictví domácích zvířat ovlivňuje spánek. Výsledky naznačují, že 55% účastnic nechá alespoň jednoho ze svých psů spát v posteli, zatímco 31% sdílí lůžko alespoň s jednou kočkou a 57% spí po boku svého partnera. Výzkum prohlásil, že zatímco kočky a osoby byly rušivými elementy, psi byli pro spánek jako splněný sen.

Ať už se jedná o psa, který je dvakrát tak větší jak vy nebo o malého jezevčíka, který se na posteli dokáže ztratit, zdá se, že psi mají vrozenou schopnost utěšit nás a pomoci nám zdravě spát, aniž by nás rušili. Nejde pouze o to, že se k vám  čtyřnozí miláčkové rádi tulí, ale také o to, že i psi dokáží v noci snít a bojovat se svými problémy, což znamená, že s nimi máme něco společného.

Další studie se zaměřila na spánkové vzorce psů, aby zjistila, jak dokáží spát po prožití pozitivních nebo negativních emočních zkušeností a je to tak, jak byste očekávali. Neklidný noční spánek, neustálé vrtění a obracení zažívají po negativním zážitku, kdežto po pozitivní zkušenosti je jejich spánek mnohem klidnější.

Je jasné, že psi jsou přátelé a společníci, které si v našich životech ani nezasloužíme, ale rozhodně je potřebujeme.

zdroj: www.ladbible.com