Dnešní svět technologického vývoje a pokroku je nezastavitelný. Své o tom ví i tato žena bez ruky, která si vyzkoušela inovaci, díky níž mohou lidé jako ona žít plnohodnotný život

Vzhledem k tomu, že nynější společnost a technologie neustále postupují vpřed, věci, které byly kdysi nemožné a nepředstavitelné, jsou v dnešním světě dobře dosažitelné a stávají se tak realitou. Konkrétně v odvětví robotiky došlo k mnoha úžasným pokrokům. Ti, kteří se museli vyrovnat se ztrátou končetiny v důsledku amputace, se právě díky těmto pokrokům mohli s nešťastnou skutečnosti lépe vypořádat.

Řada společností zaznamenala pozoruhodný vývoj v této oblasti a jedna z takových inovací proběhla veřejně s ohromujícími výsledky, jichž bylo možné dosáhnout. Jedná se o vytváření cenově dostupných a účinných náhradních končetin. Jednu takovou si vyzkoušela i paralympijská plavkyně Kate Gray, která mohla být svědkem nové 3D vytištěné bionické paže.

Kate přišla o levou ruku při strašlivé nehodě, kdy jí byly pouhé dva roky. Může to vypadat, že působí trochu váhavě při první zkoušce umělé paže, ale brzy si vše osvojí. Jakmile provádí jednoduchý test, ve kterém je úkolem chytit míček, je ohromená, s jakou lehkostí to je to možné. Kate s ním dokáže házet i v opačném směru a výraz na její tváři je k nezaplacení.

Sdílejte tento světový pokrok a dopřejte radost z tohoto příběhu i vašim přátelům a rodině.

Zdroj: addictingstories.org