Domácí antibiotika, která můžete najít téměř v každé kuchyni

Když jsme nemocní, máme tendence ihned sáhnout po lécích na kašel, bolest krku, sražení horečky a na spoustu dalších příznaků. Bohužel, často zapomínáme, že existují i přírodní léčiva, obsahující antibiotické vlastnosti, která nám mohou pomoci v boji proti nežádoucím virům. A zde jsou ty nejlepší z nich.

Česnek

Česnek je známý jako silná protilátka s antibiotickými účinky, které dokáží zabít celou řadu bakterií. Jako antibiotika jej můžete použít vnitřně nebo i lokálně, stále bude mít silné účinky zejména proti plísním.

Med

Starověcí Egypťané používali med jako prostředek na zakrytí ran a jak se zdá, dělali velmi dobře. Med totiž dokáže bránit růstu patogenů, jako je například salmonela. Zároveň působí jako antibakteriální prvek, bojující proti zlatému stafylokokovi a pseudomonádě, bakteriím, které se zpravidla nacházejí v nemocnicích a lékařských ordinacích. V dnešní době může být med použit pro léčbu chronických zranění, popálenin, vředů, proleženin a kožních štěpů, jelikož dokáže sloužit jako ochranná vrstva. Med také obsahuje peroxid vodíku, jenž má antibakteriální účinky.

Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej dokáže bojovat proti několika bakteriím díky své mikrobiální aktivitě. Obsahuje antimikrobiální prvky, jež buď samostatně, nebo i v kombinaci mezi sebou dokáží potlačit bakterie i plísně.

Jablečný ocet

Má antibiotické vlastnosti, jako je například kyselina jablečná. Působí buď jako prevence, nebo také zmírňuje bolesti v krku tím, že vás zbaví všech choroboplodných zárodků.

Oregano

Posiluje imunitní systém a působí jako antioxidant. Ačkoli ještě nic nebylo ověřeno, vědci se domnívají, že oregano může mít protizánětlivé vlastnosti, a to zejména v podobě olejíčku.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com