Domácí epilace pro líné ženy. Řiďte se těmito tipy a zbavíte se nežádoucích chloupků na dlouhou dobu a bez sebemenší námahy

Nechce se vám na další návštěvu kosmetiky, kde budete podstupovat nákladnou epilaci nežádoucích chloupků na nohou? Pokud je vaše odpověď ANO, přečtěte si následující tipy, jak zvládnout epilaci z pohodlí domova. Věřte, že to není vůbec těžké!

Peeling

Je velmi důležité, abyste se před epilací zbavila suché kůže pomocí peelingu, protože odstranění mrtvé kůže brání zarůstání chloupků.

Odpovídající délka chloupků

Pro nejlepší výsledky, epilujte voskem, když jsou vaše chloupky dlouhé nejméně 0,5 cm. Kratší nebude vosk schopný zachytit.

Dětský pudr

Aplikace dětského pudru na místo, které chcete voskovat, absorbuje přebytečnou vlhkost a umožňuje lepší přilnutí vosku.

Vosk po směru růstu chloupků

Vždy nanášejte vosk ve směru růstu chloupků a poté pásku strhněte proti směru. To vám zajistí čisté a hladké odstranění ochlupení.

Vhodný tlak ruky

Po stržení pásky zatlačte rukou na postižené místo. To bude působit jako okamžitá úleva proti bolesti.

Po epilaci navlhčete

Po epilaci voskem aplikujte dětský olej pro hydrataci pokožky. Zvolit můžete také gel z aloe vera, který je vhodný zejména pro citlivou pokožku.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Volíte ještě stále staré dobré žiletky nebo se nyní uchýlíte k voskování? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte sdílet článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: femina.in