Příchod jara nepředstavuje pouze příjemné počasí a spoustu barev, ale také nával nemocí charakteristických právě pro jarní období

Kdo by neměl rád jaro! Období plné kvetoucích stromů a květin, kdy je po kruté zimě vše barevné a voňavé, což ovšem  pro některé lidi neznamená nic pozitivního, jelikož se jejich sezónní nemoci začínají v tento čas zhoršovat. Jak rostliny kvetou, šíří se pyl, jenž proniká do očí, nosu a plic. Jedinci, kteří jsou extrémně citliví, začínají trpět nemocemi charakteristickými právě pro jarní čas.

Alergie

Nadměrné kýchání, výtoky z nosu a svrbění v nosních dírkách jsou běžnými příznaky pro alergii.

Astma

Astma je zánětlivé onemocnění dýchacích cest v plicích, které se v jarní sezóně může zhoršovat. Příznaky zahrnují kašel, stažený hrudník a dýchavičnost.

Zánět dutin

Výtok z nosu a bolesti hlavy, očí, horních částí tváře a zubů souvisí se zánětem dutin. Někdy může být nemoc doprovázena horečkou a únavou.

Onemocnění z koupališť

Koupaliště se na jaře otevírají po dlouhé zimní přestávce a mnoho lidí se už nemůže dočkat, až konečně skočí do vody a pořádně se vyřádí. Vzhledem ke vhodné teplotě pro růst mikroorganismů, mají lidé tendence trpět svěděním kůže, očí a slabin.

Žaludeční potíže

Se zrychlujícím se metabolismem se zvyšuje také tělesná teplota. Z toho důvodu začne tělo produkovat více kyseliny chlorovodíkové, což způsobuje problémy, jako je pálení žáhy a vředy.

Zaznamenali jste u sebe některé z těchto nemocí vždy, kdy začíná jarní období? Sdílejte tyto užitečné informace i mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homeopathyrecovery.com