Zatočte se skvrnami na bílém oblečení jednou provždy. Účinné prostředky najdete jak ve vaší kuchyni, tak i lékárničce

Skvrny na bílých oděvech jsou něčím, s čím je velmi obtížné se vypořádat, ale bohužel se takovým situacím občas nevyhneme. Mít zářivě bílé prádlo může být občas nejen složité, ale také nákladné. Všechna ta bělidla, odstraňovače skvrn, prací prostředky, to stojí spoustu peněz nehledě na to, že je vše plné chemikálií, jež jsou špatné pro naše zdraví i životní prostředí.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a efektivních způsobů, jak se skvrn na prádle zbavit, aniž by bylo zasaženo naše zdraví i peněženka. Podívejte se, jaké zázraky dokáží následující tři triky pro běloskvoucí prádlo.

Jedlá soda

Smíchejte 250 ml sody se 4 l vody. Oblečení na několik minut ponořte do roztoku a poté vyperte běžným způsobem.

Aspirin

Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která skvěle odstraňuje skvrny z oděvů. Rozmačkejte 6 aspirinů a nasypte do misky s vodou. Namáčejte oblečení po dobu 30 minut a nakonec vyperte v pračce, jak jste zvyklí. Skvrny budou brzy minulostí.

Ocet a citrón

Ocet vyhrává nad většinou čistících prostředků, které můžete zakoupit v obchodě. Ničí i ty největší skvrny a zároveň neutralizuje zápach. Ale to není všechno! Ocet napomáhá oblečení udržet si syté barvy a bílému oblečení brání v šednutí. Přidejte do pračky trochu octa a jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy. Vaše prádlo bude brzy zářivě bílé!

Znáte některý z těchto triků? Nebo máte své vlastní, které zde nejsou uvedeny? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com