Domácí léky pro léčbu akné v dospělosti. Neutrácejte za drahá séra, sáhněte po přírodě

Nevzhledné červené pupínky nejsou bohužel záležitostí pouze dospívajících. Trápí i mnohé dospělé. Stres, léky, hormonální poruchy, to všechno jsou hlavní příčiny vzniku nečistot na našem obličeji. Výsledkem jsou pak ucpané póry, což může spustit i bakteriální zánět. Naštěstí ale existují skvělé domácí metody, jak problém vyřešit. Rozhodně stojí za to je zkusit, i když máte pocit, že už jste podstoupili všechny léčebné procesy.

Heřmánek

Heřmánek je skvělý na podrážděnou pokožku. Potlačuje zánět, má antibakteriální a uklidňující účinky. Díky tomu je vhodným nástrojem pro zvládnutí akné. Připravte si heřmánkový čaj z 1 polévkové lžíce čerstvých květů heřmánku nebo 4 sáčků heřmánkového čaje. Zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 15 – 20 minut odstát. Namočte do vychlazeného čaje bavlněný kapesníček a přiložte na tvář. Na něj položte ještě suchý hadřík. Nechte asi 30 minut odpočívat a poté naneste krém na obličej.

Tea tree olej

Olej z čajovníku je antibakteriálním pomocníkem v případě problémů s akné. Čistý olejíček má protizánětlivé účinky. Je zvláště účinný, když se pupínky objeví jen sporadicky. Jednoduše pokapejte trochou oleje vatový tampónek nebo bavlněný hadřík a pupínky otřete.

Aloe vera

Aloe vera nesmí v tomto případě chybět. Je to osvědčený přírodní prostředek, který pomáhá namáhané pokožce a skvrnám na obličeji. Kyselina salicylová ve šťávě působí ke snížení zánětu. Rozkrojte list aloe vera a gelem otřete všechna postižená místa, kde se pupínk vyskytují. Buďte ale opatrní, u některých lidí se může objevit alergická reakce, zkuste proto nejdříve gel aloe vera na malé ploše pokožky.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de