Osvědčené zbraně, jak v horkém počasí zabránit pocení v oblasti ňader

Ať už máte malá ňadra nebo velká, v létě všechny řešíme stejný problém – potíme se pod prsy. Je to zkrátka a dobře otravné, neestetické a také hodně nepohodlné. Ale jako na všechno, i na tento problém existuje řešení, které nám ulehčí parné léto.

Materiál podprsenky

Většina podprsenek je vyrobena ze syntetických materiálů, jako je polyester, umělé hedvábí nebo polyamid. Tyto látky rozhodně nejsou prodyšné, tudíž naší pokožce neumožňují dýchat. Zejména v létě nebo při sportu je to problém, který je třeba řešit. Proto v těchto případech používejte raději spodní prádlo z bavlny. Lehké bavlněné podprsenky bez push-up efektu jsou skvělou alternativou na léto, abyste zabránila pocení na hrudníku.

Dětský pudr

Dětský pudr je osvědčený a levný lék na silné pocení. Částice zinku, které obsahuje, pomáhají udržovat pokožku suchou, ať už mezi prsy nebo pod nimi. Chrání také pokožku před pupínky a vyrážkou. Účinky dětského pudru proti potu však trvají asi 2 – 3 hodiny, poté musíte postižené místo opět zasypat. Ujistěte se také, že pudr neobsahuje mastek, existuje podezření, že je karcinogenní.

Deodorant

Deodorant naneste mezi a pod prsa po sprchování ráno a večer. Odborníci doporučují aplikovat deodorant i před spaním, aby měly účinné látky čas vstřebat se do těla během noci. Deodorant nejen pomáhá proti nepříjemným pachům, ale také předchází bolestivým rankám a opruzeninám.

Hygienické vložky

Skvělý trik na dlouhé letní dny. Jednoduše odstřihněte menstruační vložku a přilepte ji na vnitřní stranu košíčku podprsenky. Vložky efektivně absorbují pot a pokožka bude příjemně suchá a bez podráždění.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de